• Обновено
led лента светлина smd5050 флексибилна лента не водоотпорен dc12v 300led 5m 3000K 6500K бела warmwhite црвено, зелено, сино жолта RGB боја

led лента светлина smd5050 флексибилна лента не водоотпорен dc12v 300led 5m 3000K 6500K бела warmwhite црвено,

Buyers rating:
-0 % DEN 235.00
DEN 235.20

Залиха


LED количина : 300 LED по ролна.
Зрак агол : 120 Степени.
Ако повеќе од 60 дена не добиле вашиот пакет, ве молиме контактирајте со нас за прошири пратката заштита.
Функција :
Влезен напон : DC 12 V
Боја : Warmwhite(3000-3500k) /природата белата 4000-4500 K/6000-7000k/8000-9000k/Red/Сино/Зелено/Жолта/RGB
Производ Големина : 5000*10*1mm.000 часови
Заштита го оценувате : IP20 Не Waterpoof
Безбедност на Ниво : Ниска топлина dissi pation, солидна држава, висок шок или вибрации отпорни, без УВ или IR зрачење
Апликации :
Автомобил декорација
Архитектонски декоративни осветлување
Archway, крошна и мост работ осветлување
Луна-парк, театар и авиони кабината расположение осветлување
Итни ходникот осветлување
Присутните walkway осветлување
Скалила акцент осветлување
Сокриени осветлување
Backlighting за signage писма
Channel писмо осветлување
Излез во случај на опасност патека осветлување
Пакување вклучуваат :
1pcs *5 M 300 LED 5050 не водоотпорен LED Лента (Не вклучува напојување и контролор)
Плаќање :
Ние само accpet Alipay
Испорака :
Стандардната Превозот е од Кина Пост Воздух Mail.
Политика на враќање :
Било какви проблеми со квалитетот или пратката demage,ве молиме да ни покаже на тестниот извештај и фотографии,
ние ќе Рефундирање на 50% -100% на пари за вас.
Ако има било какви проблеми контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да ја напушти неутрални или негативни повратни информации,
Ние ќе се обидеме потрудиме да се реши проблем за вас, Негативна повратна информација реши ништо.
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!
Ви благодарам многу!.
Со 3 M adhersive лента назад, лесен за инсталација.
или Ние ќе ги провери дали можете да примите пакет,Ако не,ние ќе целосна наплата за вас
Повратни информации :
Вашето мислење е многу improtant за нас !
Ве молиме да оставите позитивен фидбек за нас,вашиот љубезно поддршка ќе направи голема помош за нас.

Основни карактеристики

Емитуваат Боја:
Сино, Зелено, RGB, Црвена, Бела, Жолта, Ладна бела, Топло Бела
Wattage:
31-40W, 41-50W
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
УЛ,CE,RoHS,CCC
Боја Temp(К):
3000K
LED Чип Модел:
SMD5050
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Број На Модел На:
HCT-S-001
Потрошувачка на енергија (W/m):
8.64 W/m,5.76 W/m
Водоотпорен:
No
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Напон:
12V
Енергија:
Секогаш На
Бренд Име:
трепкане стар
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)

Најдобри понуди