• Обновено
TransGems 10pcs Бела Moissanite Лабава Гем Камења Круг Брилијантен Намали 4 mm 0.25 Карат во Близина на Безбоен F

TransGems 10pcs Бела Moissanite Лабава Гем Камења Круг Брилијантен Намали 4 mm 0.25 Карат во Близина на Безбоен

Buyers rating:
DEN 8592.00

Залиха


Trans Gems 10pcs Бела Moissanite Лабава Гем Камења Круг Брилијантен Намали 4 mm 0.25 Карат во Близина на Безбоен F
Она што е moissanite?
Moissanite е исто така познат како силициум карбид. Во природата, силициум карбид е создадена во текот милениуми, со комбинација на екстремната топлина и притисок. Овие камења се потрајни од дијамант, сафир, ruby, или смарагд.
Ќе сјај на moissanite некогаш згаснат?
Нема. Ние обезбедува Ограничен Доживотна Гаранција кој гарантира дека секој Moissanite скапоцен камен, ќе се одржи својата брилијантност и оган за нејзиниот живот.
Ќе moissanite исчезнат или ја менуваат бојата во текот на времето?
Нема. Нема шанси ситуации во кои бојата на moissanite ќе биде трајно да се промени. Moissanite не се подложи на привремена промена на бојата кога се изложени на екстремната топлина (на пример, од jeweler е факел во текот на накит поправка), но со соодветна клупата техники нема да има трајна штета, и на гем ќе се врати во неговата нормална боја откако cools.
Дали е вистина дека moissanite може да тест позитивен како дијамант користење на некои конвенционални опрема?
Yes (да). Физички својства на создадени moissanite се многу слични на оние на дијамант, и moissanite ќе тест позитивен како дијамант користење на топлинската дијамант тестер.
Камен Тип : Trans Gems F Близина Безбоен Moissanite
Камен Големина : 4mm, 0.25 Карат
Количина : 10pcs
Гаранција 1 : Moissanite Како Брилијантен Како Вистински Дијамант
Гаранција 2 : Moissanite Како Траен Како Вистински Дијамант
Гаранција 3 : Moissanite Тест Позитивен со Термички Дијамант Тестери

Основни карактеристики

Парична казна или Моден:
Парична казна
Бренд Име:
TransGems
Certificate Type:
GDTC
Сертификат Број:
10160920644
Главниот Камен:
Moissanite
боја:
Бела
Надворешниот Дијаметар:
4mm
камен тип:
Moissanite/Симулирани дијамант
начин на испорака:
DHL,EMS
боја обезбеди:
Бела Безбоен F
Обликот:
круг брилијантен машина намали
видео на објектот:
Можете да го видите објектот на вистинската состојба подолу видео.
Дијамант форма:
Тркалезна Форма
Дијамант Намали:
Одлични
Дијамант Карат Тежина:
0.25 Карат
Дијамант Јасност:
VVS1

Најдобри понуди