• Обновено
КАКО-156A Авто Спектар Преносни Дигитални Ниво на Звук Метар со 4 мерни параметри Бучава Decibel Следење Тестер 30-130dB

КАКО-156A Авто Спектар Преносни Дигитални Ниво на Звук Метар со 4 мерни параметри Бучава Decibel Следење Тестер

Buyers rating:
-10 % DEN 6229.00
DEN 6921.60

Залиха

1 d B Точност КАКО-156 A : ± 2d B КАКО-156 B : ± 1d B Мерливи Параметри Лп (ниво на звук) Leq (Еквивалентно Континуирано Звук Ниво) Lmax (Максимално Ниво на Звук) LN (Проценти на сите читања преку аларм вредност утврдена) Мерен Опсег Лп : 30~130d B Leq : 35~130d B LN : 0~100% Фреквенција Пондерирање "A" / "В "" / "F" (Рамна) Време Пондерирање "Брзо" ( 125ms ) / "Бавно" ( 1 секунда ) Микрофон 1/2 инчи electret кондензаторот тип на Меморија за зачувување 30 група мерење услови и податоци Изграден Во Калибрација Сигнал 94d B на 1k Hz (синусоидален) Аларм Вредност утврдена 30~130 d B Фреквенциски Спектар КАКО-156 A : : 20~8,000 Hz КАКО-156 B : 20~12,500 Hz Аларм за Излез ДОВЕДЕ и изборни реле контакт (NC) Големина 140x70x30 mm Напојување 4x1. Може да се запаметат 30 групи на резултати од мерење и мерни услови. Производ Функција * DC излез : 1 0 m V / d Б. Ако ви треба други опционални додатоци, ве молиме кажете му на нашиот клиент -услуга работник. Lmax (Максимално Ниво на Звук) и LN (Проценти на сите читања преку аларм вредност во собата). * Auto спектар избор и дигитален дисплеј со не сомневајќи грешки. * Да се обезбеди Bluetooth податоци outputchoice. Нуди 4 мерни параметри : Lp ( soundlevel).
Производ Параметри Резолуција 0. * Дозволи избор "А", "C" , "С" пондерирање и "Брзо" / "Бавно" време на одговор. Leq (Еквивалентно Континуирано На Ниво На Звук). * Користете USB излез со конекција за КОМПЈУТЕР. * Нуди 4 мерни параметри : Lp (ниво на звук); Leq (Еквивалентно Континуирано На Ниво на Звук ); Lmax ( Максимално Ниво на Звук) и LN (Проценти на сите читања преку аларм вредност во собата ).
Опис на производот На Ниво на Звук Метар е поделена на два вида : ( КАКО-156 A Точност : ±2d B), (AS-156 B Точност : ±1d B ). Дозволи избор "A" / "В "" / "F" пондерирање и "Брзо" / "Бавно" време на одговор.5v AAA Um-4 Батеријата Тежина 130 g (Не вклучувајќи батерии) Производ Додатоци Стандардни Додатоци Главната Единица Бришачи за Носење Операција Manual дополнителна опрема Ниво на Звук Метар Calibrator USB излез РС-232 излез на податоци Bluetooth податоци излез на Упатство за Купување Кога ќе изберете го бројот на моделот на Amittari инструмент, стандард е стандард за испорака.

Основни карактеристики

Мерен Опсег:
30~130dB
Број На Модел На:
КАКО-156A
is_customized:
Yes
Резолуција 0.1 dB:
Резолуција 0.1 dB
Точноста:
+/-2dB
Фреквенција Пондерирање:
A/C/F(Рамен)
Време Пондерирање:
Брз( 125ms ) / Бавно ( 1 секунда )
Тип:
ниво на звук метар
Микрофон:
1/2 инчи electret кондензаторот тип
меморија:
Продавница 30 група мерење услови и податоци
Аларм за излез:
LED и изборни реле контакт (NC)
Напојување :
4*1.5 vAAA Um-4 Батеријата
Земја на потекло:
CN

Најдобри понуди

LM2904PT LM2904 2904 TSSOP-8 20PCS/МНОГУ
  • Обновено
Оценка на клиентот:

LM2904PT LM2904 2904 TSSOP-8 20PCS/МНОГУ

Модел Numble : LM2904 PTНапон Снабдување, Единствен / Dual (±) : 3 V ~ 30 V, ±1.5 V ~ 15 VНапон Текст Офсет (Макс) : 2m VТековнат�

DEN 156.00
Пневматски Воздух Шрафцигер воздухот алатки Злато позлата индустриски воздух завртка возачот економски тип бесплатен
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Пневматски Воздух Шрафцигер воздухот алатки Злато позлата индустриски воздух завртка возачот економски тип бесплатен

Ако не примите објект во рок од 60 дена, ве молиме контактирајте со нас, и тогаш јас ќе им помогне да ги пра

DEN 1286.00 1714.56