• Обновено
1000mW 405nm 12V Ласерски Модул Ласерско Гравирање Машина дел Ласерски Глава, со TTL PWM, можат да го контролираат ласерски моќ и да се приспособат фокус

1000mW 405nm 12V Ласерски Модул Ласерско Гравирање Машина дел Ласерски Глава, со TTL PWM, можат да го контролираат

Buyers rating:
-20 % DEN 2661.00
DEN 3325.92

Залиха

1000m W 405nm 12 V Ласерски Модул Ласерско Гравирање Машина дел Ласерски Глава, со TTL PWM, можат да го контролираат ласерски моќ и да се приспособат фокус
Технички Параметри :
Ласерска бранова должина : 405nm (сина, виолетова)
Место тип : точки (прилагодливи)
Светлината моќ : 1.0 w (1000m W)
Возење режим : надворешни ДО постојан струја диск
Ладење метод : принудени воздух за ладење
Оперативен напон : 12 V DC
Напојување интерфејс : 2 * 2.54
Контрола интерфејс : 2 * 2.54 (TTL контрола прекинувач, PWM контрола на моќта)
Школка материјал : алуминиум, површината елоксирани
Модул материјал : бакар
Collimator леќа : оптичко стакло слој
Корисникот мора да ги прочитате :
1. Ласерски модул моќ е релативно голема, да се забрани изложеност на око, во спротивно тоа ќе предизвика трајно слепило, последиците на вашиот сопствен ризик
2. Не користите во запаливи и гас атмосфери за да се избегне пожар и експлозија.
3. Се забранува децата од изложување на овој ласерски производ
4. Не отворете го модулот за да се избегне оштетување.
Не може процес метали, стакло, камен, керамика, накит, сребрен, рефлексивни материјал, проѕирен материјал.
Резба на дрво / бамбус / хартија / од пластика / кожа / каучук / рог.
Може да се намали хартија-тенки / светло дрво / сунѓерот хартија / чувствував / ткаенина / налепница.
За ласерски и кабелот , немојте да ја размонтираат , ако не и ние нема да бидеме одговорни. Се надевам дека ќе може да се разбере .

Основни карактеристики

Бренд Име:
annoytools
Број На Модел На:
1000mW

Најдобри понуди