• Обновено
beibehang едноставна имитација лен обична не ткаени тапети за ѕидови 3 d Ѕид хартија Собираат Не-Плетени Дневна соба во ЖИВО Позадина

beibehang едноставна имитација лен обична не ткаени тапети за ѕидови 3 d Ѕид хартија Собираат Не-Плетени Дневна

Buyers rating:
-20 % DEN 1306.00
DEN 1632.00

Залиха


↓↓↓8062 беж
↓↓↓8064 крем
↓↓↓8065 светло сива
↓↓↓8066 светлина кафе
↓↓↓8068 црна
Инструкции
1.' Резервации држи хартија влажна, ставете од дриблинг на подот и да се вметнат површината се чисти. Купат доволно ролни во време за да бидете сигурни дека тие доаѓаат од иста серија за да се избегне боја разлика.4 квадратни.00 /парче
Позадина на ЛОГОТО екранот. Боја на ѕвонење може да се разликува поради светлина во собата, слики за на ѕид за повикување само.
Материјал : не ткаени Големина : 33ft x 1.00 /парче US $ 45.Капакот на делот што треба само да се вметнат во текот на себе, и слајд на сува делот на хартија на масата.Бидете сигурни дека ќе имаат точни адхезивна паста за работа.Лежеше на лента од позадина - за веќе да се намали големината, моделот страна надолу - на долг, рамен, сува маса (табела нема да остане суво за долго).48 нозе Употреба : Дневна соба, Постелнина соба, Студија, Децата' соба, ТВ Позадина Забелешка : Wallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница.ft (со нозете), 10m х 0.Користете паста четка или боја ролери да се применуваат ставете половина од хартија, која останува рамни на масата, да бидат сигурни дека за да се покријат секоја педа.3 квадратни.m (од метар) Дизајн повторување : Прибл 1.00 /парче US $ 52.Поставете хартија настрана во чисто место за не повеќе од 5 минути пред да виси тоа. позадина ќе добиете може да има некои брчки на тоа, или и двете цели, но тоа не ефект во потрага по лепење на ѕидот. Промешајте и со мешање се држи за да се отстранат сите грутки, но не толку добро што ќе се стави на многу на воздух во микс. Се применуваат на паста. Направите ова, дури и ако си оди за да ставете неколку парчиња пред да се откажам од нив; ќе сакате да се добие лепило исклучување на табелата пред да се сушат.

Основни карактеристики

Димензии:
5.3㎡
Употреба:
Администрација,Трговија,Рекреација,Апарати За Домаќинство
Функција:
Водоотпорен,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Звук-Апсорбирање,Soundproof,Топлинска Изолација,Анти-статички
Тип:
Текстилни Позадини
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Формалдехид-бесплатно,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Стил:
Модерна
Бренд Име:
beibehang
Површински Третман:
честички
Шема:
Цврста
Материјал:
Дрво влакна позадина
Употреба:
дневна соба
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Број На Модел На:
8068

Најдобри понуди