• Обновено
Висок Квалитет на Професионален Рачен Ласерски Rangefinder ХТ-40 Дигитални Ласерски Растојание Метар Мерка Преносни Површина/Јачина на звук Тестер Алатка

Висок Квалитет на Професионален Рачен Ласерски Rangefinder ХТ-40 Дигитални Ласерски Растојание Метар Мерка Преносни

Buyers rating:
-12 % DEN 1352.00
DEN 1536.00

Залиха


Висок Квалитет на Професионален Рачен Ласерски Rangefinder ХТ-40 Дигитални Ласерски Растојание Метар Мерка Преносни Површина/Јачина на звук Тестер Алатка
Карактеристики :
100% Сосема нов и висок квалитет!
Тоа е професионално и универзална
Површина/јачина на звук со сликар функција
Висина следење и lluminated екранот
Мултифункционален крајот-парче со автоматско признавање
Min/max мерење со континуирано мерење
Прашање од функцијата со додавање/одземање
Производ карактеристики :
Опсег : 0.05-40 метри
Моќност Тип : Батерија-Погон(1.5 V батерија) (НЕ се ВКЛУЧЕНИ)
Модел : HT-40
Објектот Големина : 11.7*6*3 CM
Точност : ±1.5 MM
Спецификации :
Pythagoras : 3 поени, делумно висина
Меморија : 20 Резултати
Најмалата единица прикажува : 1mm
Ласерски класа : Class2
Ласерски тип : 635nm, Пакет се вклучени :
1x Ласерски Спектар Пронаоѓач
Answer : ___________________________ Note :
Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики. Ви благодариме!

Основни карактеристики

Мерен Опсег:
40m
Моќност Тип:
Батеријата-Напојува
Точност На Мерење На:
Class2
Големина:
11.7*6*3CM
Број На Модел На:
ХТ-40
меморија:
20 Резултати
IP Оценка:
IP54
Точноста на навалување сензор:
+-0.3
Мерка спектар на навалување сензор:
+-45
Pythagoras:
3 поени, делумно висина
Автоматско исклучување :
3 минути на неактивност
Други:
види детали

Најдобри понуди