• Обновено
1set CISS мастило кертриџ LC663 за Брат MFC-J2320 MFC-J2720 (Хонг Конг/Singapore/Русија)

1set CISS мастило кертриџ LC663 за Брат MFC-J2320 MFC-J2720 (Хонг Конг/Singapore/Русија)

Buyers rating:
-16 % DEN 895.00
DEN 1065.60

Залиха

Сите купувачи од руската Федерација треба да се пополни во целост со името, или, тој не може да биде во можност да ја прими цел. П : Кога јас треба да рефил резервоарот шишиња? Краток одговор, пред тие да се празни. Ве молиме да го пополните вашиот точни телефонски број за да се обезбеди навремена испорака на нарачката. Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден (ОЕМ код) ќе се користи во вашиот печатач, ако не се поклопува со мастило касети ќе не работи, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број на моделот може да биде исто. Без претходна најава. Ако не се кандидира на резервоарот шише и кертриџ сува, можно е да се ре-претседателот на комора со отстранување на кертриџ од печатач, приклучување на излезот дупки, и повторување на пополнување инструкции, сепак ова ќе обезбеди доста нејасна, бидејќи ќе биде транспорт некои остатоци мастило од касети во прилог на воздухот.
Ако вашиот патрон цел е различен од оној што се појави во слика, ве молиме да се разјаснат твое кога ќе го поставите цел, ние ќе го следат твое да го направите CISS!
Кертриџ модел : за Брат LC663
Чип : постојан чип
Кертриџ со ЧИП Погоден за пазарот Област : (Хонг Конг/Singapore/Русија) За употреба со :
За Брат MFC-J2320
За Брат MFC-J2720
Пакет содржина :
1set Празни CISS мастило во резервоарот Само ве молиме следете го вашиот оригинален кертриџ модел да се купи ciss. Кога ќе рефил шише, не ги пополните сите на патот до гребенот.
Купувачот Известувања :
1. П : Може ли да го инсталирате празни Континуирано Мастило Снабдување Систем/Касети во печатач? Сите CISS или refillable мастило кертриџ не треба да се инсталира на печатач за да се обиде чип работат или не, пред да се мастило рефил целосна ниво добро, чип може да се заклучи трајно ако кертриџ е празен.

Основни карактеристики

Тип:
Континуирано Мастило Снабдување Систем
Број На Модел На:
LC663
боја:
Други
Бренд Име:
YOTAT
Компатибилен Печатач Тип:
инк-џет печатач
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Компатибилен Бренд:
Брат
ОЕМ Кодот:
LC663
боја:
Б.К/C/M/Y
чип:
постојана чип
Тип:
Празни CISS мастило кертриџ

Најдобри понуди