• Обновено
Палета нож сликање портрет Палета нож Лице Маслото Impasto слика на платно Страна се насликани Francoise Nielly 15

Палета нож сликање портрет Палета нож Лице Маслото Impasto слика на платно Страна се насликани Francoise Nielly

Buyers rating:
DEN 2640.00

Залиха


Производ Детали : Производ : Улична Уметност, Поп Уметност на платно hight Квалитет, Големина : 16 инчен x16 инчен $55 18 инчен x18 инчен $59 20 инчи x20 инчен $69 Подолу големина не може да се испраќаат од страна на Кина Пост.Така цената не вклучува shippment такса.Ве молиме изберете друга логистичка 24 инчен x24 инчен $89 28 инчи x28 инчен $99 30 инчен x30 инчен $109 32 инчен x32 инчен $129 36 инчи x36 инчен $169 40 инчи x40 инчен $189 48 инчи x48 инчен $209 (ние ја поддржуваме било која големина сакате,ако треба customed големина,ве молиме контактирајте со мене) Структура : Не, платно само Медиум : маслени бои или акрилик(пропилен) Пакување : Галерија заврши пакување, покриени со пластична слоеви, валани со меур кеси и го стави во цевка Нашата Компанија : Шенжен Yinjin Trading Co. Ltd специјализирана во рака-насликани масла (Бренд е Eazilife). Искусни уметници од Dafen Сликарство Село или Xiamen Wushipu Сликарство Село ви овозможи со high-end и прва класа уметнички дела.
Производот Се Покаже :
Поп-Арт маслото :

Основни карактеристики

Големина (Инчен):
16x16, 18x18, 20x20, 24x24, 28x28, 36x36, 32x32, 48x48
Материјал:
Лен
Тип:
Масла
Медиум:
Масло
Обликот:
Плоштад
Стил:
Апстракт
Предмети:
Портрет
Поддршка База:
Платно
Рамка на режимот:
Формулиран
Рамка:
No
Форма:
Еден
оригиналниот:
No
Техника:
Рачно Насликани
Calligraphy и сликарство тип:
Платно Сликарство

Најдобри понуди