• Обновено
Kaisi Дигитални Multimeters Метар Дигитални LCD Multimeter Светлото Податоци се Одржи DCV ACV DCA OHM Volt Тестер Тест Тековната

Kaisi Дигитални Multimeters Метар Дигитални LCD Multimeter Светлото Податоци се Одржи DCV ACV DCA OHM Volt Тестер

Buyers rating:
DEN 2764.80

Залиха


Kaisi Дигитални Multimeters Метар Дигитални LCD Multimeter Светлото Податоци се Одржи DCV ACV DCA OHM Volt Тестер Тест Тековната DCV : 200m V-2 V-20 V-200 V-600 V ±(0.5% + 2) ACV : 200 V-600 V ±(1.2% + 10) DCA : 200µA-2m A-20m A-200m A-10 A ±(1% + 2) OHM : 200Ω-2 K-20 K-200 K-2 MΩ ±(0.8% + 2) Транзистори Тест : 1b : 10µA,Vce : 3 V Диоди Тест : Yes Податоци Задржете : Да Осветлување : Да се обезбеди Континуитет Ѕвончето : Да Напојување : 9 V 6 F22 Максимална Дисплеј : 1999 Димензија : 137×70×35mm Производ Нето Тежина : околу.170g Стандард Accesories : Holster,Тест Води,Батерија,Упатство

Основни карактеристики

Тип:
Рачни Алатки,Комбинација
Бренд Име:
kaisi
Пакет:
Торба
DIY Материјали:
Електрични
Број на Парчиња:
1 buc
Број На Модел На:
Дигитални Multimeters
Големина:
65mmx43mm
Примена:
Мерење Сет
Тип:
Multimeter
Мерење На Напон Спектар:
220mV/2.2V22V/220V/1000V
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Температурата На Работа:
0~40C
Мерење На Отпор Опсег:
220/2.2 К/22k/220K/2.2 M/22M/220M ohm
Мерење Capacitance Опсег:
22uF/220uF/2.2 мф/22mF/220mF/2.2 мф/22mF
Мерење На Струја Опсег:
220mA/2200mA/22mA/220mA/2.2 A/10A

Најдобри понуди