• Обновено
TRUE Накит Usb Флеш Диск ТОПЛА Usb 2.0 8gb 16gb 32gb 64gb Pendrive Флеш Меморија Најдобро Продаваните Чанта Usb Стик за Скролување

TRUE Накит Usb Флеш Диск ТОПЛА Usb 2.0 8gb 16gb 32gb 64gb Pendrive Флеш Меморија Најдобро Продаваните Чанта

Buyers rating:
-7 % DEN 351.00
DEN 377.28

Залиха

Како да знам дека моето USB флеш диск правилно да ја вметнете во USB-порта ?
Ве молиме бидете сигурни дека вашиот уред ментална на конектор биде правилно вметната во meddle на пластика.
Answer : ___________________________ Note :
(1) 100% сосема нов.
(3)Внесете diskmgmt.57 MB
1024 MB= 1 GB
30,517. Нашиот тест е под стандардот на наједноставен состојба и општо прифатени репер.
(5) 1 TB/2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB/2 TB, ако треба 1 TB/2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена.0 8gb 16gb 32gb 64gb Pendrive Флеш Меморија Најдобро Продаваните Чанта Usb Стик Клучни Карактеристики
-Капацитети : 1 GB,4 GB,8 GB,16 GB,32 GB,64 GB,128 GB,256 GB,512 GB,1 TB,2 TB
-Бренд Име : Lalakie
-Оперативни Температури : 32°F до 140°F (0°C до 60°C)
-Складирање Температури : -4°F до 185°F (-20°C до 85°C)
-Удобен : џеб големина за лесно transportability
-Едноставна : само приклучете ги во USB-порта
-Сертификација : Ro HS/WEEE/CE/FCC
-Загарантирана : 1 година гаранција со бесплатна техничка поддршка
-Индивидуализира : ОЕМ-на Логото на програмата Достапна(MOQ 100pcs)
-Модерен : достапни во повеќе бои
Компатибилен со : Windows, Mac OS и Linux Содржина 1 x USB Флеш Диск
1. Брзина на Пишување Брзина на Читање Speed USB 2.магистерски и да кликнете на во ред за да го отворите disk manager.
32 GB = 32,000,000,000 Бајти
1024 Byte = 1 K
32,000,000,000/1024 = 31,250,000 KB
1024 KB= 1 MB
31,250,000/1024 =30,517.
Ако вашиот компјутер ќе го открие уредот, прв пат возачот инсталација процес ќе бидат прикажани во десниот агол на екранот.
(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.
(5)Безбедност отстрани порака ќе се појави веднаш во десниот агол на екранот.
(6)Сега може да се отстрани вашиот USB флеш диск од USB порт. Може да се однесува на прашање 12 изврши безбедност отстрани
6.
Во случај на вообичаените трансфер, брзина ќе биде ограничена со поврзани хардвер и софтвер за да стигнат до очекува брзина.

Основни карактеристики

Капацитет:
4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB
Бренд Име:
Lalakie
Интерфејс Тип:
usb 2.0
Времето на пазарот:
Декември 2016 година
производ тежина:
40g
Тип На Производ:
Креативните
Стил:
Животно,Шише/Може,Нараквица,Куршум,Автомобил Копчето Картичка,Прст,Гитара,Lanyard,Ѓердан,Пенкало,Правоаголник,Робот,Стап
Број На Модел На:
usb флеш диск
Материјал:
Кристално
Пакет:
Yes
Енкрипција:
No
Стил:
usb флеш диск
реалниот Капацитет на:
Yes
Гаранција:
1 година
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Објектот:
usb флеш диск
Место на Потекло:
Шенжен,GuangDong,Кина

Најдобри понуди