• Обновено
Голем Автомобил Точка Vulcanizing Машина Топла Амандман Vulcanizing Машина

Голем Автомобил Точка Vulcanizing Машина Топла Амандман Vulcanizing Машина

Buyers rating:
DEN 6960.00

Залиха

2, употреба на мелење машина за burnish раната, областа малку поголем од раната.
Голем автомобил точка vulcanizing машина е еден вид на машина која е специјално се користат во работата на гуми вулканизација количка тип vulcanizing машината е специјално дизајниран за термичка лекување на гуми рана на 8. 4, намалување на соодветна големина на сурова гума, да се пополни во рана, ако раната е голем, подобро искористување на две нивоа сурова гума. 6, на крајот на vulcanizing (10 минути) според рана област, рачно исклучување на прекинувачот, лабава и removetire, потоа заврши процесот на поправка
Тип : автоматска контрола на температурата гуми vulcanizing машина Нето тежина : 20 КГ Карактеристики : автоматска контрола на температурата позитивни и негативни греење Модел : 1080 Напон : 220 (V) Моќност : 500 (W) * 2 Гуми дијаметар опсег : 1200mm Лекување температура : 180 степен Број на калапи : 7 групи на калапи Гуми опсег : страна , пред се, агол
. 3, мешавина сурова гума и gasolin (или користете топла поставување лепак ), користете четка за рамномерно обложени на раната и circum. 5, стави жешка глава притисок на сурова гума (ако е можно, на тенок слој од алуминиум или железо плоча помеѓу притисок главата и сурова гума), колку што е можно да се направи центар на раната да притисок главата, притиснете на завртка, fixe гуми.
ЗАБЕЛЕШКА : Доколку постои било ОБИЧАЈ ДАВАЧКИ,УВОЗ ТАКСИ,купувачот ќе ги сноси овие трошоци.
Како да се користи оваа машина : 1, треба да се направи до површината на раната чисти, и да се направи марка. Секоја земја има различни царина прагот, така што треба да знаат во вашата земја даночната политика. На vulcanizing машина е опремена со тајмер и автоматска контрола на температурата уред и може да се користи за една страна вулканизација и двоен-соочуваат вулканизација, и опремени седум парчиња sidewall е, круна е, рамо е габи, машината лесно да се работи, издржливи.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Гуми Поправка Алатки
Специјални Функции:
гуми за поправка на машина
Материјал Тип:
Високо квалитетен челик
Бренд Име:
OKEAH
Објектот Тежина:
22kg
боја:
Црвена
снабдување со енергија:
220v
Модел:
7 поставува
Тежина:
22KG
Пакет Големина:
65*12*30cm

Најдобри понуди