• Обновено
10 Компјутери 4mm Дијамант Монтирани Точка Сферични Конкавна Главата Мелење Малку Ронки 80

10 Компјутери 4mm Дијамант Монтирани Точка Сферични Конкавна Главата Мелење Малку Ронки 80

Buyers rating:
DEN 753.12

Залиха


10 Парчиња Дијамант Монтирани Точка
Глава дијаметар : 4mm (Не производството на сферични дијаметар. производство на сферични дијаметар таму е малку помал од глава дијаметар)
Месо тело со дијаметар : 4mm
Вкупна должина : околу 50mm
Ронки : 80

Производот се користи :
Се применуваат за jade резба, камена резба, коска резба, стакло резба итн. Особено погоден за формирање и мелење на сферични лежиште, итн.
Се користи за sculpturing, прецизност мелење во скапоцен камен, керамика, стакло, многу абразивни материјали
Брзината на 2000-3000 r/мин
Дијамант мелење глава може да биде инсталиран на Клупата машина за дупчење, рака електрични вежба (не се вклучени овде). Никогаш не користете вежби додека машината е во чекан акција.

Користење со вода како лубрикант
Answer : ___________________________ Note : резба мора да користат ладна вода за да се излади на работното парче и мелење главата полирање момент исто така не може да се направи без вода
Пакетот вклучува :
10 Парчиња Дијамант Монтирани Точка

Основни карактеристики

DIY Материјали:
Облицовка

Најдобри понуди