• Обновено
Ажурирање со Батерија & Remote Pergear 322Pcs Led Vedio Цевка Светлина Dimmable Bi-боја 3200K/5600K CRI 95 Фото Светлина МРАЗ LED Светло

Ажурирање со Батерија & Remote Pergear 322Pcs Led Vedio Цевка Светлина Dimmable Bi-боја 3200K/5600K CRI 95 Фото

Buyers rating:
-10 % DEN 4752.00
DEN 5280.00

Залиха

Инфрацрвениот далечински управувач може да им помогне на фотографот се намали зачестеноста на назад помеѓу фотограф и видео камера
за време на прилагодување на светлината, ова се направи прилагодување полесно и поудобно,
5. Двојно напојување на системот :
Корисникот може да го користи Li-ion батерија NP-F550 снабдување со енергија на ЛЕ-R320, тоа исто така може да го користите AC/DC адаптер за полнење директно,
тоа е многу лесен за употреба.5 Mph
Употреба на батеријата време
Максимална осветленост
Мин светлината
1.
Исто така, тоа се загрее малку и може да ја користите за долго време. Овие функции можат да
им помогне на корисникот да добијат јасна и убава боја на сликата кога го користите овој уред. Покрај тоа, ЛЕ-R320 користите копчето дизајн со
100 илјади користење на животот, тоа е стабилност за да го поставите прецизни, лесен и едноставен. Постојат две копчиња за да ја прилагодите десет различни нивоа на светлина од светлината,
кога светлото е вклучено, корисникот може да кратко притиснете за да се префрлите на владата, на пример, осветлување на владата, краток режим на блиц и брз режим на блиц,
и тоа, исто така, има СОС меѓународни катастрофа сигнал функција. ЛЕ-R320 користи професионална LED светилка монистра бидете сигурни дека од таму е одлична боја изразување со боја температура е
5500 K и CRI е 95+. ЛЕ-R320 може да се инсталира лесно да се користи само со 4. Интелигентни мемориска функција :
Кога фотографски светлина е исклучен, системи може да меморија светлината на тоа автоматски, кога корисникот отворете го следниот пат,
тоа може да се претвори назад до последната затворена држава. Исто така, ЛЕ-R320 може да се користи рачни или инсталиран во светилник или tripod со 1/4 завртки, тоа исто така може да бидат обесени
од кука по висина.

Основни карактеристики

Бренд Име:
Pergear
Пакет:
Yes
Модел:
ЛЕ-R320
моќност:
20W
led светилка:
322pcs
Лумен:
2000lux
Зрак Агол:
60 степен
Температура На Боја:
3200K / 5600K
CRI:
95
БАТЕРИЈАТА МОДЕЛ :
NP-F550

Најдобри понуди