• Обновено
150mm Висок Степен на AC/DC напон 220V Нивото на Водата Сензор Вертикална Нерѓосувачки Челик Плови Switch за Резервоарот

150mm Висок Степен на AC/DC напон 220V Нивото на Водата Сензор Вертикална Нерѓосувачки Челик Плови Switch за

Buyers rating:
-25 % DEN 504.00
DEN 671.04

Залиха


Спецификации :
Име На Производ
Нивото На Водата Сензор
Контакти
НЕМА+NC
Макс Контакт Оценка
10 W
Макс Switch Напон
220 V DC/AC
Макс Switch Тековната
0.5 A
Макс Дефект Напон
220 V DC/AC
Макс Носат Тековната
1.0 A
Макс Контакт Отпор
100¦
Температурата Оценка
-10°~ +120°
Плови Топката Материјал
Нерѓосувачки Челик
Плови Тело Материјал
Нерѓосувачки Челик
Плови Топка Големина
2.5 x 2.5 cm / 1" x 1" (H*D)
Завртка Навој Дијаметар
0.8 cm / 0.3"
Washered Орев Дијаметар
15.7 cm / 6.2"
Задржување Клип Дијаметар
1.4 cm / 0.55"
Телото Вкупна Должина
15cm / 5.9"
Должина На Кабел
34cm / 13.4"
Боја
Бела, Сребрена На Ѕвонење
Тежина
58g
Пакет Содржина
1 x Нивото на Водата Сензор
Опис : на Нивото На Водата Сензор е направен од пластични материјали, површината на две кабелот е бела најлон материјал, и 7 мали жица линија во внатрешноста на кабел. А плови прекинувач е уред користи за да смисла на нивото на течност во резервоарот. Користете ги со хидропоника, saltwater резервоарот, слатководни резервоарот, градинарство, аквариуми за моќ главата контрола, пет чаши, риба тенкови, филтрација, затоплување, или она што некогаш вашиот проект може да биде. Тоа лесно може да се конвертира од нормално отворен нормално да се затвори со invertin на плови. Забелешка : бидејќи тековната дека прекинувачот може да го носи е многу малку(0.5 A), мора да се користи реле или контактор кога тоа е поврзано со оптоварување, реле и контактор не се вклучени овде.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
VT201739662
Гаранција:
3 Години
сертификација:
CCC

Најдобри понуди

LAY37-E-11BN еден стан притисни префрлате
  • Обновено
Оценка на клиентот:

LAY37-E-11BN еден стан притисни префрлате

започнетекрајот, Ако вашата цел е многу голема, ве молиме контактирајте ме, можеби ќе добијат подобра це

DEN 57.12