• Обновено
Нерѓосувачки Челик Чоколадо и Путер Milt Топи Тинг Сад Долга Дршка Рачка DIY Тесто Десерт Готвење Печење Тесто KKitchen Алатка

Нерѓосувачки Челик Чоколадо и Путер Milt Топи Тинг Сад Долга Дршка Рачка DIY Тесто Десерт Готвење Печење Тесто

Buyers rating:
-34 % DEN 226.00
DEN 342.24

Залиха


Нерѓосувачки Челик Чоколадо И Путер Milt Топи Тинг Сад
Долга Дршка Рачка DIY Тесто Десерт Готвење Печење Тесто KKitchen Алатка
Карактеристики :
Направени од 403 нерѓосувачки челик, рѓа отпорни и здрав.
Совршено да се вклопи во повеќето садови, идеален за парење мала количина на храна.
Со долга рачка, не е лесно да се слајд, лесно да се зафат.
Погоден за топење путер, сирење, чоколадо, итн.
Исто така, може да се користи како нормален или да чувате-топло сос сад.
Описи :
Тоа е совршен точка за вашиот DIY тесто за печење и готвење време.
Во споредба со микробранова печка, на оддалеченост од вода за греење е најефикасен метод за топење чоколадо.
Спецификации :
Материјал : нерѓосувачки челик
Боја : сребрена
Вкупна Должина : 26cm
Се справи со Должина : 11cm
Дијаметар : 14cm
Капацитет : 400ml
Пакет Се Вклучени :
1* Чоколадо Се Топи Тинг Сад
Забелешки :
1.Вистинска боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на веб-сајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината.
2.Ве молиме овозможи мало отстапување за мерни податоци.

Основни карактеристики

Бренд Име:
ICOCO
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Тенџере Дното Материјал:
Еден Дното
сертификација:
CE / ЕУ
Напон:
220-240V
Функција:
Десерти
моќност:
Чоколадото Се Топи Тинг Сад

Најдобри понуди