• Обновено
Круг Брилијантен Moissanite Прстен Солидна 14K Бело Злато 5mm 0.5 кт Карат Prong Поставување Solitaire Ангажман Прстен За Жени

Круг Брилијантен Moissanite Прстен Солидна 14K Бело Злато 5mm 0.5 кт Карат Prong Поставување Solitaire Ангажман

Buyers rating:
-40 % DEN 5674.00
DEN 9456.00

Залиха


Круг Брилијантен Moissanite Прстен Солидна 14 K Бело Злато 5mm 0.5 кт Карат Prong Поставување Solitaire Ангажман Прстен За Жени
Објектот информации : Moissanite камен
Облик : Тркалезна Намали
Мерења : околу 5mm
Материјал : S925/10k/14/18k, жолта/бела/роуз солидна злато
Големина : 4-8 (Поголеми и помали димензии се достапни. Цени по барање)
Ние сме moissnaite Продуцент и го прифати jewery обичај.
Ако сакате да се направи нов накит со moissanite,
добредојдовте да контактирате со нас за да обичај. Ви благодариме.
Превозот Item(s) ќе биде предаден во рок од 3-5 дена по примените вашата исплата потврди,освен сопствени item(s). Ве молиме љубезно белешка за време на викендите и празниците не се работни дена. Меѓународни Купувачи-ве Молиме имајте во предвид : Увозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање или за купување.
Писмо за вас
Драг пријател,
Благодарение толку многу за посетата на нашата продавница. Јас сум Lala. ^_^
Ако сакате да нарачате повеќе, можете да контактирате со нас за да имаат големо цена. Ние сме скапоцен камен производител, може да се прифати обичај секоја големина, боја на скапоцен камен што ви треба. Тоа е во ред за вас да побарате detial на скапоцен камен и цена во било кое време. Ние ви ветуваме дека ние ќе им помогне на вас со нашите напори. Ви благодариме.
Вашиот искрено,
Lala

Основни карактеристики

Прстен Големина:
4, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.5
Гем Боја:
S925, 10K Бело Злато, 10k Розово Злато, 10k Жолто Злато, 14k Бело Злато, 14k Розово Злато, 14k Жолто Злато
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Повод:
Ангажирање
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Пол:
Жените
Бренд Име:
AEAW накит
Број На Модел На:
LD-30
Поставување Тип:
Prong поставување
Обликотшема:
Круг
Метал Печат:
14k
Метали Тип:
Бело Злато
CertificateType:
GDTC
Страна Камен:
Никој
Сертификат Број:
Види сертификат
is_customized:
Yes
Главниот Камен:
Moissanite
Стил:
Класичен
центар камен:
ДЕФИНИЦИЈА Боја Moissanite Дијамант
Јасност&Сечење:
VVS&3EX
Страна Камен:
Мала Големина Бел Круг Moissanite
Метал Тип:
S925(розово злато над)/10k/14k Злато
Други Метални Тип:
18k, исто така, може да се обичај
прстени боја :
Роуз Златен/жолт бог/ бело злато (Прилагоди)
Прстени Тип:
свадба прстен
Стил:
Solitaire
Подарок за:
Мајка/Жена/Свршеница/Девојка/Ќерка
Главниот Камен Големина:
0.5 кт 5mm

Најдобри понуди