• Обновено
110V 220V 6pcs Риба Колачи Машина Комерцијални Електрични Риба во Облик на Торта Машина за сладолед Taiyaki Вафли Создателот ЕУ/САД/AU/БС Приклучок

110V 220V 6pcs Риба Колачи Машина Комерцијални Електрични Риба во Облик на Торта Машина за сладолед Taiyaki Вафли

Buyers rating:
-5 % DEN 10260.00
DEN 10800.00

Залиха

Производ параметри : Пакет големина : 435*410*305mm Производ големина : 390*340*245mm Нето тежина : 9.5 кг Бруто тежина : 10.5 кг Моќност : 1550 W Напон : 110/220 V Целата плоча големина : 320*185mm Една риба големина : 90*70mm Риба длабочина : 15mm процесот на Производство 1, формулирање на салата масло, вода, јајца, хрупкави прав миксер, брзо три минути за да се изедначи и рамномерно. 2, печени торта машина е загреана на 150 степени, во моделот, 3, стави тесто на врвот и се пече. (вкупна тежина од тесто е 40g) 4, се пече 5 минути. Како да се користи? 1, ја вклучите машината, поставете температура околу 200 целзиусови степени (риба торта фиксна температура, почна да потрае неколку минути за греење). 2, отвори образец риба торта машина погоре, односно во два блок образец четка растително масло, како што се печени неколку пати повторно по четкање на нафта. 3. Излее тесто рамномерно од највисоко место. Додека целиот блок е еднакво покриена со тесто, тоа се вклопува во шаблонот погоре. 4, се пече 5 минути.

Основни карактеристики

боја:
110V, 220V
Број На Модел На:
FY-112
сертификација:
RoHS,CB,CE
Заменлив Плочи:
вафли производител
Класификација:
Вафли На Одлуки
Функција:
Не-Стап Површината За Готвење
Моќност (W):
1550
сертификација:
3

Најдобри понуди

нерѓосувачки челик, Електрични Вафли Производител на Комерцијални еден главата сладолед Конус Бејкер машина вафли
  • Обновено
Оценка на клиентот:

нерѓосувачки челик, Електрични Вафли Производител на Комерцијални еден главата сладолед Конус Бејкер машина вафли

Електрични Вафли Производител на Комерцијални една глава од не ' рѓосувачки челик сладолед Конус Бејке�

DEN 25810.00 27168.00
Топла Seeling Lolly Вафли Машина Со 110V & 220V
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Топла Seeling Lolly Вафли Машина Со 110V & 220V

Топла Seeling Lolly Вафли Машина Со 110 V & 220 VЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме д�

DEN 9485.00 9984.00