• Обновено
1pcs оригинални Hobbywing Брзина Контролер Hobbywing EZRUN Водоотпорен WP SC8 120A Brushless ESC

1pcs оригинални Hobbywing Брзина Контролер Hobbywing EZRUN Водоотпорен WP SC8 120A Brushless ESC

Buyers rating:
DEN 2303.52

Залиха


Апликација/Коментирај
1.6 Погоден Brushless Мотор :
EZRUN-SC8 :
Со 6 клетки Ni MH/Ni Cd или 2 S Lipo : KV≤6000;
Со 7-9 клетки Ni MH/Ni Cd или 3 S Lipo : KV≤4000;
Со 10-12 клетки Ni MH/Ni Cd или 4 S Lipo : KV≤3000;
1. 1/8 скала SCT/Кабриолет сите временски услови спорт трки
2. Англиски Јазик Прирачник За Корисникот
Пакет Содржина : 100% Сосема Нов 1 x hobbywing ESC
. 1/10 4 WD SCT/Кабриолет/Truggy/Чудовиште сите временски услови спорт трки
Пакетот вклучува :
1. EZRUN WP SC8 Водоотпорен 120 A Brushless ESC
3.1 Интегриран и компактен дизајн, погоден за краток камиони и buggies.11 2 дупки за монтажа на дното се корисни за цврсто инсталирање на европската социјална повелба на шасија.7 Соодветна Автомобил :
EZRUN-SC8 : 1/10 4 WD SCT, 1/8 2 WD и 4 WD кабриолет и SCT (Вклучуваат TRAXXAS 1/10 SCT);
1.1 Излез : EZRUN-SC8 : Континуирано 120 A, пукна 760 A;
1.5 mm(L) * 36mm(W) * 36mm(H);
1.2 вграден во прекинувачки режим БЕК на EZRUN-SC8 ESC има моќен излез за да ги обезбедат сите електронска опрема.3 Одлична start-up, забрзување и линеарноста карактеристики.9 ESC фирмверот може да се ажурира преку USB адаптер во LCD Програма Кутија .8 Лесно програмиран со ПОСТАВУВАЊЕ копчето, ПРЕДВОДЕНА Програма Кутија, Професионални ЛЦД Програма Кутија и USB Линк Софтвер.5 Мотор Поддржан Од : Sensorless Brushless Мотор;
1.
Комбо и Главната Апликација
КОМБО-SC-A : LED Програма Картичка , 1/10 2 WD SCT/Кабриолет спорт
КОМБО-SC-Б : EZRUN-SC10 , EZRUN-4065(2700 KV) , ПРЕДВОДЕНА Програма Картичка
1/10 4 WD SCT/Кабриолет спорт
1/10 Чудовиште спорт
1/8 мала тежина SCT спорт
КОМБО-SC-C : 1/8 SCT спорт
Карактеристики
3. Монтажа Стојат и Други Accessaries (3.7 Внатрешни времето може да се менува лесно да се направи ESC погоден за разни на мотори.5 Електрична кочница функција, исто така компатибилна со механички диск-сопирачки систем.5 mm Конектори, Топлина се намали tubings, Програмирање линија)
2.

Основни карактеристики

боја:
со Мало кутија, Не Мало поле
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Хеликоптери
РК Делови и Accs:
Брзина Контролори
Број На Модел На:
EZRUN WP-SC8 120A
Бренд Име:
hobbywing
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
Технички параметри:
Вредност 2
Материјал:
Гума
Алатка Материјали:
Европската социјална повелба
Надградба На Делови/Додатоци:
Европската социјална повелба
Четири тркала Атрибути:
Европската социјална повелба

Најдобри понуди