• Обновено
Led Соларна Светло Сензор за Движење За Градина Водоотпорен Соларен Погон LED ПИР Отворен Патот Ѕид Светилка тремот од не ' рѓосувачки челик осветлување

Led Соларна Светло Сензор за Движење За Градина Водоотпорен Соларен Погон LED ПИР Отворен Патот Ѕид Светилка

Buyers rating:
-22 % DEN 748.00
DEN 959.52

Залиха


Име На Производ :
Соларен Погон LED ПИР Сензор за Движење Отворен Патот Ѕид Светлина Градина Безбедност Светилка
Функција
1. Инсталацијата не е лесно DIY и на соларен погон светлина, може да биде инсталиран во минути, без жици или адаптери е потребно.
2. Солиден водоотпорна дизајн со лесни Нерѓосувачки челик + ABS изграден органот што ја дава оваа автономни светлина.
3. Интегриран дизајн на ПИР сензор за движење и ноќ сензор, тоа автоматски ќе се обратат на слабо светло во темнината или во текот на ноќта, и авто исклучување во текот на денот или светли област. Тоа ќе стапи во голема светлина на чекање кога луѓето доаѓаат и ќе остане за некое време по предлог престанува, а потоа се сврти кон слабо светло за да се заштеди енергија.
4. IP44 водоотпорен и heatproof, соларен погон светла, погоден за повеќето видови на weathers.
5. Еколошки : Доволно Леснотија и заштеда на Енергија; Тоа Може да биде Осветлување за 8-10 Часа, Осветлување Времето Зависи Истиот Ден Осветлување Интензитет.
Спецификација
соларни панели : силикон соларни панели /5.5 V0.33 W
Батерија : 1 500m Ah/ N2 *3.2 V/ литиум батерија
извор : 1 * нагласи бело на 0,4 W/LED+1 само *0.07 W/ бела или топло бела LED
Лумен : 40 LM
Светла боја : бела 6000-6500 K/ топло бела 2800-3000 K
Време на полнење : 6-8 часа
функција : производи со телото индукција функција, автоматски ноќно осветлување; монтирани на ѕид
водоотпорен ниво : IP44
главен материјал : нерѓосувачки челик / пластика
сенка во боја : не ' рѓосувачки челик боја
производ големина : 17*7.6*5 cm
прекинувач : Auto/Исклучување (автоматско вклучување / исклучување)
Пакетот Вклучува
1 x соларна светилка
1 х Сет на Завртки за Инсталација

Основни карактеристики

Wattage:
silvery, black color
Извор На Енергија:
Сончевиот
Стил:
Модерна
Карактеристики:
ноќта светилка
Употреба:
За итни случаи
Гаранција:
1 година
Тело Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Извор На Светлина:
LED Светилки
Бренд Име:
RUOCLN
Број На Модел На:
SL-B01
База Тип:
Оптоварување
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Напон:
12V
Заштита Ниво:
IP44
сертификација:
CCC
Соларни Ќелии Тип:
Литиум Батерија
Абажур материјал :
plexiglass
Водоотпорен Ниво:
IP55
функција 1:
сончевата светлина за градина водоотпорен
функцијата 2:
led сончевата светлина отворено
Функција 3:
соларна светилка сензор за движење

Најдобри понуди