• Обновено
Брзо пристигнување PH-2601 ТЕЛ/Temp Метар Клупата врвот PH Тестер на Клупата на PH вредноста и температурата тестирање на PH метар за тестирање инструмент

Брзо пристигнување PH-2601 ТЕЛ/Temp Метар Клупата врвот PH Тестер на Клупата на PH вредноста и температурата

Buyers rating:
-5 % DEN 6464.00
DEN 6804.00

Залиха


PH-2601 ТЕЛ/Temp Метар Клупата врвот PH Тестер на Клупата на PH вредноста и температурата тестирање на PH метар за тестирање инструмент
Опис :
PH-2601 ТЕЛ/Temp Метар Клупата врвот PH Тестер на Клупата на PH вредноста и температурата тестирање на PH метар за тестирање инструмент
Спецификации :
Опсег
ТЕЛ : 0.00~14.00; ºC : -9.9~99.9 ºC; ºF : 16~210ºF
Резолуција
ТЕЛ : 0.01 PH; ºC : ±0.1 ºC; ºF : ±1ºF
Точноста
ТЕЛ : ±0.05 PH; ºC : ±1 ºC; ºF : ±2ºF
Калибрација
1point или 2point
Моќност
DC9 V 100m A
Работни Услови
Температура : од 5~60ºC
Влажност : 95% максимум
Димензии
208×200×76mm
Тежина
390g
Стандард electrode
PH electrode, термо electrode

Основни карактеристики

DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
PH-2601
Дисплеј Тип:
Дигитални
Со Светлото Или Не:
No

Најдобри понуди

Филтер за Мерење на Квалитетот на Водата Чистота ЕЗ Тестер PH Метар голем екран со заднинско осветлување Мулти-параметар
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Филтер за Мерење на Квалитетот на Водата Чистота ЕЗ Тестер PH Метар голем екран со заднинско осветлување Мулти-параметар

Голем и јасен со LCD заднинско осветлување, лесен за читање и прецизно мерење на функции.Се применуваат в�

DEN 1587.00 1670.40