• Обновено
Декорација diy дијамант сликарство 3d сет на кристали везови колекции дијамант мозаик печатени лента смола занает мандарина патка A6247R

Декорација diy дијамант сликарство 3d сет на кристали везови колекции дијамант мозаик печатени лента смола занает

Buyers rating:
-16 % DEN 343.00
DEN 408.00

Залиха


Обичај ве молиме кликнете тука :
[DIY Дијамант сликарство Комплет]
1. A4 Модел HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела)
3.
-Трговија на големо : што прифати големо тргување од сите клиенти од целиот свет. Затоа, ние се одлучи да додадете 30% повеќе дијаманти за секоја торба за да се направи се за можноста на дефицит прашање, како и некои неочекувани околности како операција грешки во DIY. Тоа е заврши работи за референца. Со цел да се олесни вашиот инвентар притисок, серијата ние во собата е поголема или еднаква на 2 парчиња.
Дијамант слика :
Ова е еден нов стил везана сликарство дека треба да DIY и заврши тоа (без рамка)!
Нашата продавница користите квадратни смола дијамант како суровина и имаме две дијамант стилови : девет работ и тринаесет-раб.Хуманизација боја retrieval операција повеќе погодно. Нејзините сребро-gilt база сфаќа добар ефект на одраз и рефракција. Квадратен Облик на Дијамант : нема дефект на дното изложеност на дијаманти сликарство поради нема interspace помеѓу секој дијамант со квадратен облик. По сите симбол области се sticked со дијаманти, се приспособат на работ на елиминација од страна на
владетел за регулирање на дијаманти уредно; потоа притиснете дијаманти правилно да се направи тоа, фирмата;
6. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник.Во споредба со традиционалните смола сликарство,нашите дела имаат поголема смисла на stereophotography и луксуз, совршено се изразува со нов стил смола дијамант, стои за вашиот домот вкус за куќа декорација ! Смола дијамант е произведен од страна на само неколку производители. Во меѓувреме, тој, исто така, ќе земе многу на работници да ги собереш дефицит на предмети со таква мала големина. Доволно смола дијаманти.
Инструкции на DIY Дијамант Сликарство
1. Стави дијаманти во пластични случај. Целосно Дијамант : Нема печатење на дијамант везови им овозможува на истиот glossiness на целата слика, сфаќајќи совршен три-димензионален ефект.

Основни карактеристики

Големина:
30x20cm, 40x30cm, 50x35cm, 60x40cm, 70x50cm
Рамка:
No
Шаблон Тип:
Животните
Стил:
Модерна
Бренд Име:
магијата мајстор
Форма:
Посебна
Материјал:
Смола
Употреба:
Слики
Pasting Област:
Целосна
Дијамант форма:
Плоштад
Платно Пакување Метод:
Навива
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Број на Бои:
20-60
Шема:
птица
Тип:
DIY Дијамант Везови / DIY Дијамант Сликарство / Фото Обичај
Материјал:
Плоштад Смола Дијамант со 477 DMC Бои
Пакет:
се тркалаат во хартиена кеса
OEM Услуга:
Прифати ОЕМ Слики
Повеќенаменски:
Спалната Соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија,
Функција:
Дома Декорација; Подарок

Најдобри понуди