• Обновено
Нови 5d Rhinestones Дијамант Везови Diy Мозаик Целосна Вежба Дијамант Сликарство Крстот Бод Колекции Плоштадот Смола Нафта Сликарство Цвеќиња

Нови 5d Rhinestones Дијамант Везови Diy Мозаик Целосна Вежба Дијамант Сликарство Крстот Бод Колекции Плоштадот

Buyers rating:
-24 % DEN 290.00
DEN 382.08

Залиха


Ние се продава дијамант сликарство материјал е Зелена смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило ткаенина. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка). Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки.
DIY Дијамант сликарство производството чекори :
1. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата.
Драги ценети купувачи, ве Молиме да обрнете внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка! DIY дијаманти pasting колекции. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант се случува да биде повеќе со повеќе од 30%, помалку дупчење феномен, генерално, не се појави, ве молиме остатокот увери купување. (Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати.

Основни карактеристики

Големина:
20x25cm, 30*40cm, 40*50cm, 50x60cm
Употреба:
Слики
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Растенијата
Дијамант форма:
Плоштад
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
30-45
Бренд Име:
MOONZERO
Тип:
Комплет За Шиење
Го Поставите Типот:
Дијамант Сликарство Крстот Бод
Техника:
пејст сликарство
Крстот бод колекции внатрешни детали:
смола честички Основната ткаенина Цртежи Форцепс
Крстот бод на Одлуки:
Плоштад смола честички колаж дупчење
Крстот бод тип:
дијамант везови
Подарок за:
Пријатели на семејството роденден празник се пресели во нов дом
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација свадба декорација
Алатки Тип:
Пинцети Pick-Up Алатки
Крстот бод државата:
Недовршениот Треба рачно изработени

Најдобри понуди