• Обновено
ABS Хром, Пластика Пред & Задните Foglight Светилка Покрие Намали За Nissan X-TRAIL 2007-2011 Не за T31 4pcs/set Светилка Капи Декорација

ABS Хром, Пластика Пред & Задните Foglight Светилка Покрие Намали За Nissan X-TRAIL 2007-2011 Не за T31 4pcs/set

Buyers rating:
-22 % DEN 1556.00
DEN 1994.88

Залиха


За Nissan X-TRAIL
Објектот Fitment : (Овој Производ Е Автомобил Додатоци) Компатибилен Автомобили : За Nissan X-TRAIL 2007-2011 Не за T31
Опис : Состојба : 100% Сосема Нов. Материјал : Висок Квалитет Abs Хром, Пластика Вклучуваат : 4pcs/set за 1 автомобил . Направен во една ISO 9001 објект за да се обезбеди добар квалитет. Лесно Инсталирање,wihtout било tools.3 M автомобилската селотејп е во прилог .
Инсталација метод :
Step1 : ве молиме чистење на место со 50% алкохол за да бидете сигурни дека нема прашина.
Step2 : отстрани 3m лепак во грбот;
Step3 : топлина на 3m лепак со топол воздух пиштол;(совет за ставање на со обезбедени 3m лента е да се загрее на рачките и ги опфаќа ова го прави на лепак на лента повеќе леплива и тие ќе останат за секогаш!)
Чекор 4 : инсталирање на производи во право место ,Не на перење на вашиот автомобил во 48hours.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Хром Стил
Автомобил модел:
За Nissn X-TRAIL Не за T31
Објектот Должина:
20cm
Модел Година:
2007-2011
Специјални Функции:
Заштита & Декорација
Бренд Име:
Kadore
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Ширина:
10cm
Име На Модел:
93401
Објектот Тежина:
0.5kg
Објектот Висина:
5cm
Материјал:
ABS Chromed Пластика
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Автомобил Производител:
Nissan

Најдобри понуди