• Обновено
Позицијата на Сензорот 714306 Турбополнач електронски wastegate actuator 717410 за Volvo C30 2.0 D / 01.2006 - / D4204T / 136 кс

Позицијата на Сензорот 714306 Турбополнач електронски wastegate actuator 717410 за Volvo C30 2.0 D / 01.2006

Buyers rating:
-17 % DEN 1952.00
DEN 2352.00

Залиха

0 d Ci
6 DE1
2003-
за Рено Vel на проектот Сатис
177
130
3.0 TDCi
DW10 BTED4
2004-
за Ford Focus
136
100
2.6 HDI
DW10 BTED4
2007-
за Peugeot 308
136
100
2.0 CDTi
Y30 DT 6 DE1
2003-
за Vauxhal / "Опел" Vectra
177
130
3.Ако не сте задоволни со предмети кои сте ги добиле,ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации.0 D
D4204 T
2006-
за Volvo S40
136
100
2.0 D
D4204 T
2006-
за Volvo C70
136
100
2.Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши секој проблем.0 d Ci
6 DE1
2002-
За сите други модели, ве молиме слободно контактирајте ме! Гаранција : Овој дел доаѓа со ЕДНА ГОДИНА неограничен километражата гаранција.6 HDI
DV6 CTED4
2009-
за Citroen C4
136
100
2. Повратните информации : Ние се стремиме за 5 ѕвезди на услуги ПРОДАВНИЦА,Доколку сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме оставете позитивни повратни информации за нас.0 HDI
DW10 BTED4
2004-
за Citroen C5
136
100
2.0 HDI
DW10 BTED4
2004-
за Peugeot 308
112
82
1.0 TDCi
DW10 BTED4
Од 2004 до 2007 година
за Citroen DS3
112
82
1.0 TDCi
DW10 BTED4
2004 година
за Ford Modeo
136
100
2. Ако не можете да го најдете вашиот
дел број или само сакате ни да се потврди дел, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате на
skype : adatecturbo
Ќе одговара на следните модели
Дел број
Направи
HP
KW
Моторот
Моторот Кодот
Година
714306 -0005 / 714306-5 / 714306-0006 / 714306-6 / 714306-5006 S / 717410 -0007 / 717410-7 / 717410-5007 S / 728768 -0004 / 728768-4 / 728768-0005 / 728768-5
753556 -0002 / 753556-2 / 753847 -0002 / 753847-2 / 753847-5002 S
753847-0006 / 753847-6 / 756047 -0002 / 756047-2 / 756047-5002 S
756047-0004 / 756047-4 / 756047-5004 S / 756047-0005 / 756047-5 / 756047-5005 S / 760774 -0003 / 760774-3 / 760774-5003 S / 762328 -0001 / 762328-1
762328-0002 / 762328-2 / 762328-3 / 762328-5002 S
за Ford C-Max
136
100
2.0 HDI FAP
DW10 BTED4
2007-
за Peugeot 407
136
100
2.0 V6 CDTi
Y30 DT 6 DE1
2003-
за Peugeot 307
136
100
2.0 D
D4204 T
2004-
за Vauxhal / "Опел" Signum
177
130
3.0 HDI
DW10 BTED4
2004-
за Volvo C30
136
100
2.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Специјални Функции:
1102-015-390 / 714306 / 717410 / 728768 / 753556
Модел Година:
До 2015
Објектот Ширина:
10cm
Име На Модел:
сензор за Volvo C30 2.0 D / 01.2006 - / D4204T / 136 кс
Објектот Тежина:
0.7kg
Frequence Опсег:
сензор за Volvo C30 2.0 D / 01.2006 - / D4204T / 136 кс
Поставување на Возило:
внесувањето воздух
Материјал Тип:
753847 / 756047 / 760774 / 762328
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Висина:
10cm
Објектот Должина:
10cm
Автомобил Производител:
Volvo
Тип:
сензор за Volvo C30 2.0 D / 01.2006 - / D4204T / 136 кс
Дел Број:
714306-6 / 714306-5006S / 717410-0007 / 717410-7
Производителот Дел Број:
3M5Q6K682CA / 3M5Q6K682CB / 3M5Q6K682CC
Референца OE/OEM Број:
717410-5007S / 728768-0004 / 728768-4
Другиот Дел Број:
756047-0002 / 756047-2 / 756047-5002S 756047-0004 / 756047-4 /
1.Одговара за:
за Citroen DS3 1.6 HDi / 10.2009 - / DV6CTED4 / 112 кс
2.Одговара за :
за Citroen C4 2.0 HDi / 01.2004 - / DW10BTED4 / 136 кс
3.Одговара за :
за Citroen C5 2.0 HDi / 01.2004 - / DW10BTED4 / 136 кс
4.Одговара за :
за Ford C-MAX 2.0 TDCi / 01.2004 - / DW10BTED4 / 136 кс
5.Одговара за:
за Volvo C30 2.0 D / 01.2006 - / D4204T / 136 кс

Најдобри понуди