• Обновено
Брзо пристигнување ETCR2800N изградена-во заземјување отпор онлајн Тестер /метар 0.01-1200 OHMS

Брзо пристигнување ETCR2800N изградена-во заземјување отпор онлајн Тестер /метар 0.01-1200 OHMS

Buyers rating:
DEN 13003.20

Залиха

Технички карактеристики
Може да работи Јамка отпор на заземјување на on-line следење на on-line мониторинг, отпор на заземјување, метални јамка конекција статус мониторинг; заштитно јаже, метална кабел анти-кражба мониторинг. ETCR2800 N изградена-во не-контакт следење инструмент онлајн на заземјување на корозија може да се користат во една инсталација, може да се формираат во употреба кабелска или безжична мрежа систем. ETCR2800 N изградена-во заземјување отпор онлајн откривање инструмент 2. ETCR2800 N изградена-во не-контакт следење инструмент онлајн на отпор на заземјување е мојата компанија за повеќе од десет години "отпор на заземјување за тестирање технологија за истражување" еден на високо-технолошки производи, наменети за on-line следење на земјата надолу доведе конекција статус, јамка отпор на заземјување, метални јамка поврзување отпор и внимателно дизајнирани и произведени. Обезбеди RS232 и RS485 или MODBUS RTU протоколи на комуникација, на сензорот и коло можат да бидат ставени во друга опрема кабинети, user-friendly интегрирано средно развој. Електрични извор 6 VDC~9 VDC,50m A Max. Излез спектар 0.
ETCR2800 N изградена-во заземјување отпор онлајн откривање инструмент краток вовед.00 ~ 500 омега омега парична Казна степен на Плус или минус 2% RDG плус или минус 3 DGT (под 20 ° + 5 °, 70% RH) сензор големина 110mm×80mm×55мм PCB големина 166mm×56mm×20mm Земјата дупка големина 66 mm x 36 mm, молчи тип Overflow индикација се Прикажат вредности од повеќе од 500 омега, комуникации испратени "ОЛ омега" настава PCB интерфејс J1 : јачина на излез, моќност интерфејс J2 : сензор и PCB конектори J1 логото P + : моќност е P - : моќност полиња GND : сигнал, и моќност полиња (P -) краток одговор R + : излезниот сигнал е R - : јачина на излез J2 идентитет I +, I - тековни серпентина интерфејс U + и U - напон серпентина интерфејс GND : вкупно кабел Член 1, 1 m (5 основни заштитените жица) Кабел за означување на Црвено/brown - моќност е; Црно - моќност полиња; Сино - RS485 сигнали; Сиво - RS485 сигнал негативни; Бела - заштитен; ( моќност полиња и заштитен може краток спој конекција ) Договор значи RS232 и RS485 или MODBUS RTU протокол за комуникација Маса количество Околу 680 g Работна температура и влажност -20°~55°;20%RH~90%RH Температура и влажност грешка Не повеќе од 5% промена Целосно автоматски смена Земјата пречки тековната Треба да се избегнуваат Надворешни магнетно поле <40 A/m надворешното електрично поле <1 V/m Еден мерење на времето За 0.

Основни карактеристики

DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
ETCR2000B+
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Мерење На Отпор Опсег:
0.01-1200 OHMS

Најдобри понуди