• Обновено
Уникатен Рак Pendant Природни Скапоцен Камен Овалната 3.5x4.5mm Sapphire За Девојка Роденден WP086A

Уникатен Рак Pendant Природни Скапоцен Камен Овалната 3.5x4.5mm Sapphire За Девојка Роденден WP086A

Buyers rating:
-5 % DEN 11172.00
DEN 11760.00

Залиха

12 кт
Намалување На : Круг
Јасност : SI
Боја : G-H
Sapphire : Вистински Природен
Карат Тежина : 0. Купувачот е одговорно за цената на превозот до нас. Сите оригинални додатоци испраќаат мора да се врати. Ние НЕ се наплаќа restocking такса! Сите следниве услови мора да бидат исполнети, со цел за да добие целосна наплата : Точка мора да биде во неговата оригинална состојба покажува никакви знаци на истрошеност, оштетување, или промена.37-каратно
Намалување На : Овалната 3. Ве молам да ми испрати големината/обликот што го барате и ќе ни биде мило да ви даде понуда. Ако ви се враќаат прилагодено објект (промена на големината на, дизајн измена, или дизајн репродукција), a $30 надоместок ќе бидат одземени од вашата наплата. Мојот jeweler има над 10 години искуство во справување со дијамант камења. Нема враќање е дадена ако дефект е предизвикан од злоупотреба на купувачи. Ние гарантираме за изработка ќе биде еднаков за сите предмети што ги видите во нашата продавница. Во случај на дефекти најде, само фабрички дефекти се прифатени како причина да се вратат.
1) Прстен Ре-size : ве молиме наведете било која големина помеѓу големината 5 до 9 .
Политика за НАПЛАТА
Ние нудиме 30 ден Парите Назад за сите производи што се продаваат. Доплата од $ 10 ќе бидат додадени.
2) Дизајн Измена : Сите полу-држачи може да се прилагоди за да одговара на една специфична големина/форма центар камен.
Превозот
Превозот на САД, CA, АУ, ЕВРОТО е бесплатно преку Експрес Пошта (ЕМС), и обично трае 5-7days од испраќање за да стигнат до повеќето дестинации.
3) Дијамант & Метал Надградба : Сите дијаманти кои се користат во прилагодувањата може да се надгради за да се целосно отсечени, VS/VVS јасност. Имајте предвид сите дизајн модификација ќе бара дополнителна недела за да се заврши.

Основни карактеристики

Гем Боја:
Сина
Тип На Објект:
Приврзоци
Парична казна или Моден:
Парична казна
Метали Тип:
Роуз Злато
Бренд Име:
LANMI
Приврзоци Тип:
Solitaire
Стил:
Тренди
Број На Модел На:
WP086A
Certificate Type:
NGSTC
Обликотшема:
Животните
Главниот Камен:
Sapphire
Страна Камен:
дијамант
Метал Печат:
18k
Објектот:
Рак Pendant Природни Скапоцен Камен
Главниот Камен:
100% Природни Sapphire 0.37-каратно
дијамант:
100% Природни 0.12 кт
Дијамант Јасност:
SI (G-H)
Дијамант Намали:
Круг
Злато Тежина (грами):
0.95 g
Сопствен Стил:
на располагање
is_customized:
Yes
Certificate Type:
Никој

Најдобри понуди