• Обновено
Далечински фотоелектрически switch E3F-DS200C3 Инфраред сензор 2 m прилагодливи NPN нормално отворен + нормално затворен

Далечински фотоелектрически switch E3F-DS200C3 Инфраред сензор 2 m прилагодливи NPN нормално отворен + нормално

Buyers rating:
DEN 3888.00

Залиха

ве молиме оставете масажа со вашата e-mail адреса, така што ќе може да одговори побрзо.Ако добиете стоки и ништо лошо ве молиме да ни остават целосна ѕвезда feeback.7 m A или помалку
Контрола на излез N. Answer : ___________________________ NOTE : 1 ве Молиме потврдете превозот адреса & телефон & име правилно , стоките ќе бидат испорачани според информациите што ви се нуди. D : обратна врска заштита, пренапони апсорпција, оптоварување кратки-коло заштита, Тип : порастот апсорпција
Амбиентална температура и влажност операција, зачувувањето на : -30- +65 ℃ (без мраз, без кондензација)
За време на ракување, складирање : 35-95% RH
Температурата влијание на Температурата на опсег -30- +65 ℃, +23 ℃, ± 15% во рамките на детекција на опсег
Температурата опсег -25- +60 ℃, +23 ℃, ± 10% во рамките на детекција на опсег
Изолација отпор 50 MΩ или повеќе (DC500 megohm табела) помеѓу полнење дел и школка
Материјал Домување : ABS откривање површина (објектив) : ПММА
Структура на заштита на IP67 (IEC спецификација) Здраво Драги Сите добредојдовте на нашата продавница.
Детекција на опсег 10-200cm ± 10%
Сетилните спектар се Прилагодува на специфичноста прилагодувач
Детектира цел транспарентно / нетранспарентно објекти
Време на одговор од 1ms
Свиок-за да се запазат од 1,5 ms
Инфрацрвена светлина извор 660nm
Напојување напонот на DC тип : DC12-24 V (6-36 V) Пулсација (P-P) 10% или помалку,
AC тип : AC110-220 V (90-250 V) 50 / 60 Hz
Издржи напон AC1000 V 50 / 60 Hz 1min помеѓу полнење дел и школка
Напон на номинална моќност напон спектар на ± 15% или помалку, во номинална моќност напон, ± 10% во детекција на опсег
Тековната потрошувачка N.ако не можете да го најдете производот треба ,ве молиме ги споделите со нас .Со цел да се спаси двете страни проверка на времето ние ви препорачуваме клиентот нудат јасна слика детали подобро (напред назад лево десен до надолу) откако ќе се потврди ние може да се направи ред со вас , сите што треба да направите е само да го направи чекор како што ви кажав .

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
E3F-DS200C3
Карактеристики:
Фотоелектрически
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Фотоелектрически Префрлате

Најдобри понуди

M18 ултразвучно сензор ,UB500-18GM75-I-V1
  • Обновено
Оценка на клиентот:

M18 ултразвучно сензор ,UB500-18GM75-I-V1

Технички податоциОпшти СпецификацииУреди со покажувач на растојание од 30..500mmПрилагодување на опсегот

DEN 7680.00