• Обновено
135*85*56MM Топла продажба алуминиумско куќиште,алуминиумска кутија IP67

135*85*56MM Топла продажба алуминиумско куќиште,алуминиумска кутија IP67

Buyers rating:
-15 % DEN 1320.00
DEN 1553.28

Залиха

5 Професионални машини за дупчење на ip68 Куќиште Карактеристики : Употреба : Внатрешна и надворешна електрична инсталација , Комуникација и противпожарна опрема, Ironmaking & Steelmaking , Камен нафта, хемиски, електронски растенија.( Нема корозивен, antistatic, подобра изолација ) Дебелина на кутијата : најтенкиот дел има просечна дебелина од 3 мм Идентификација : CE, ROHS IP66 Рата : Внатрешната инсталација и надворешниот инсталирате Пристап дупка : позицијата и големината на дупки може да се обработуваат во согласност со барањата на клиентите;ние сме избрани водоотпорен зглобовите, терминал блокови и монтажа база плочи за вашиот referrence.помина водоотпорен и dustproof врши под строгите стандарди за квалитет. Може да се направи транспарентни и нетранспарентно или КОМПЈУТЕР материјал , со соодветни backplate за избор. 4 Дополнителни трошоци се додаваат за измена и обработка во зависност од мувла .
Производот тежи околу 1/4 тежината на железна кутија и лесно може да се инсталира или преместени,производот е слободен од корозија,носи супериорен изолација. Високо квалитетен водоотпорен кутија серија, на нови увезени материјали , без рециклиран материјал.

Основни карактеристики

Бренд Име:
MongSer
боја:
Светло Сива боја за секој пластични куќиште водоотпорен
Материјал:
ABS/КОМПЈУТЕР за секој пластични куќиште водоотпорен
Тежина:
251g for each plastic enclosure waterproof
Место на Потекло:
Кина за секој пластични куќиште водоотпорен
сертификација:
CE, ROHS за секој пластични куќиште водоотпорен
Тип:
Пластични куќиште водоотпорен
дебелина на материјалот:
3-5мм за секој пластични куќиште водоотпорен
Заштита Ниво:
IP66 за секој пластични куќиште водоотпорен

Најдобри понуди