• Обновено
Топла продажба на бесплатен превозот******СОВРШЕН ПРЕКРАСНИ ААА+ 10-13MM TAHITIAN ПРИРОДНИ ЦРНИОТ БИСЕР ЃЕРДАНИ 17

Топла продажба на бесплатен превозот******СОВРШЕН ПРЕКРАСНИ ААА+ 10-13MM TAHITIAN ПРИРОДНИ ЦРНИОТ БИСЕР ЃЕРДАНИ

Buyers rating:
-20 % DEN 1497.00
DEN 1871.04

Залиха

На крпа може да биде навлажнета со вода или тоа може да биде сува.
Ви благодарам многу повторно.
Не се стави бисер накит во ултразвукови почиста. Чување Бисери
Не чувајте вашиот бисери со други накит, бидејќи тие може да биде изгребани лесно кога на метал или скапоцени камења се тријат од нив. Ние имаме "без мака" 14 дена врати/политика за наплата и никогаш не прашува за restocking такса.
Никогаш не се чисти вашиот бисери со решенија кои што содржат амонијак или груби детергенти.
Бидете сигурни да се земе од вашиот бисер прстени пред да се пријавите рака и телото креми.
Тоа е нашата мисија да бидете сигурни дека сите ваши прашања се одговорени во навремено. Најдете посебен слот во вашата кутија за накит од бисери, или чувајте ги во мека торба направени од chamois или на друг не-абразивен материјал.
Вашиот парична казна бисер ѓердани треба да се restrung периодично, така што ќе бидете сигурни дека на свила или најлон мозок ги држи во добра форма. И двете можат да се носат далеку nacre слој, оставајќи го ви со обична потрага мушка.
За илустрација покажува како да ме остави на повратни информации, ве молиме следете ги, thx.
Секое парче на нашата казна Бисер Накит е внимателно дизајниран од страна на нашите талентирани дизајнери и рака-заврзана во нашата работилница. За вашиот парцела, ние секогаш се потребни 15-20 минути за да се спакуваат иако ние сме професионални доволно, затоа што ние треба да се удвои потврдете ја вашата адреса и потоа да се пополни во 4 копии на царинските формулари. ние ќе работиме со вас за да се осигура дека секој проблем е решен.
Ние купите големо количество на бисер од бисер земјоделците директно, па нашите трошоци се добро контролирани.
Грижа за Вашиот Бисери
Дури и образован бисери со подебели облоги се повеќе кревка отколку повеќето други скапоцени камења, па ќе мора да се справи со нив внимателно да ги задржи во најдобра состојба.
Restring Вашиот Бисери И Чвор За Безбедност
За да се спречи влакно кршење, тоа е добра идеја да имате на вашиот бисери restrung периодично-можеби еднаш годишно или па ако се носат на нив често.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Приврзоци
Парична казна или Моден:
Моден
Стил:
Класичен
Број На Модел На:
AAAA
Приврзоци Тип:
Solitaire
Обликотшема:
Круг
Материјал:
бисер
Бисер Тип:
Слатководни Бисери
Пол:
Жените
Метали Тип:
Сребро.

Најдобри понуди