• Обновено
5x 12mm Ротари Енкодер Прекинувач со Keyswitch Копчето за вклучување Електронски Компоненти

5x 12mm Ротари Енкодер Прекинувач со Keyswitch Копчето за вклучување Електронски Компоненти

Buyers rating:
DEN 125.76

Залиха

Ротари Вратило Должина : Околу. 12mm Вратило Целосна Должина : Околу. 20mm Бунари со Дијаметар : Прибл. 6mm Големина (L x W) : Прибл. 15 x 11mm Позиција : 20 Rotary Вратило Должина : Околу. 12mm
Вратило Целосна Должина : Околу. 20mm
Вратило Дијаметар : Прибл. 6mm
Големина (L x W) : Прибл. 15 x 11mm
Позиција : 20
Опис :
Овие се континуирано ротари енкодер префрлате
Со изграден во притисни копче за префрлување (притисни за да работи)
Може да се користи за внес на податоци, како и со модерните во автомобил CD-плеери,за јачина на звук & on/off контрола или избор на податоци преку LED или LCD дисплеј
Совршен за употреба со СЛИК или ATMEL микроконтролери
Спецификации :
Пулс : 20
Излез : 2-малку сива кодот
Затворено Коло Отпор : 3 ohms maximums
Max.Оценка : 10 m A @ 5 VDC
Температурата на работа Опсег : -30 до 70 целзиусови степени
Температура на чување Опсег : -40 85 целзиусови степени
Ротациона Живот : 30000 циклуси минимум
Вклучете Живот : 20000 циклуси минимум
Пакетот Вклучува :
5 x Енкодер Префрлате
5 x Нут
5 x Заптивка

Основни карактеристики

Број На Модел На:
GTBL
Тип На Објект:
Прекинувачи

Најдобри понуди

M18 ултразвучно сензор ,UB800-18GM-E5-V1
  • Обновено
Оценка на клиентот:

M18 ултразвучно сензор ,UB800-18GM-E5-V1

Технички податоциОпшти СпецификацииУреди со покажувач на растојание од 50..800mmВредноста опсег од 70..800mmН�

DEN 7680.00