• Обновено
Бесплатен превозот 4-води 3pcs Nema17 Stepper Моторни 48mm/ 78Oz-во / 1.8 a Nema 17 моторни 42BYGH 1.7 A (17HS8401) 42motor за 3D печатач

Бесплатен превозот 4-води 3pcs Nema17 Stepper Моторни 48mm/ 78Oz-во / 1.8 a Nema 17 моторни 42BYGH 1.7 A (17HS8401)

Buyers rating:
DEN 1439.52

Залиха


3pcs 17 HS8401 моторни 3pcs 30 CM линија должина
Општа Спецификација :
Чекор агол точност : + - 5%(full чекор,а не оптоварување)
Отпор точност : + - 10%
Inductance точност : + и - 20%
Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)
Температурата -20deg ~+50deg
Изолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDC
Insultion Сила500 VAC за една минута
Datasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) :
Модел
Чекор Агол
(сте)
Моторни Должина
(mm)
Номинална Струја
(А)
Фаза Отпор
(Ohm)
Фаза Inductance
(мз)
Одржување На Вртежен Момент
(Н. cm)
Аретир Вртежен Момент
(Н. cm)
Роторот Инерција
(g.cm2)
Доведе Жица
(Никој)
Моторни Тежина
(g)
17 HS8401
1.8
48
1.8
1.8
3.2
52
2.6
68
4
400
Answer : ___________________________ Note : Ние можеме да произведуваат производи според клиентите барања.
Црвено : A+
Зелена : A-
Жолта : B+
Сина : Б

Основни карактеристики

Вратило Дијаметар:
5mm
Тип:
Хибрид
сертификација:
CCC,CE
Број На Модел На:
NEMA17-8401
Фаза:
2
Бренд Име:
HANPOSE
Чекор Агол(степени):
1.8
Тековната / Фаза:
1.8 А
Одржување На Вртежен Момент:
5200g.cm
is_customized:
Yes

Најдобри понуди