• Обновено
Макро Прстен Флеш/Светло за Canon EOS 650D 70D T4i T3i T3 за Nikon D7100 D7000 D5200 D5100 D5000

Макро Прстен Флеш/Светло за Canon EOS 650D 70D T4i T3i T3 за Nikon D7100 D7000 D5200 D5100 D5000

Buyers rating:
-8 % DEN 1364.00
DEN 1482.72

Залиха


Преглед : На Meike ВАЛУТНА-100 е прстен тип макро блиц светлина дизајниран посебно за close-up, медицински, научни, форензичка фотографија и сл. Изграден со 32 парчиња висок интензитет ЛЕР, ова Meike макро прстен флеш осветлува предмет, без разлика колку ниско осветлување се. Можете да ја користите оваа LED блиц светлина како инстант флеш или за нон-стоп светло фото снимањето, кои главно се потребни за close-up фотографија. Опремени со pre-flash систем, оваа Meike макро прстен флеш ви овозможува да го вклучите или целосна осветлување или делумно осветлување, во зависност од осветлувањето ситуација. Карактеристики : Повеќе пристап на природна светлина користиме високо квалитетни led светло. Постојат седум нивоа светлост. Во прилог се опремени со 52mm, 55мм, 58mm,62mm, 67mm, 72mm 77mm, седум различни адаптер прстен, па можете да го користите со речиси било кој тип на леќа. Кој на изложеност време на 1/100 секунди. Четири работни режим : Светло режим,режим на Блиц,L режим(Левата половина на annular флеш),R режим(десната половина на annular блиц).
Компатибилен Со : Nikon : D7000, D5000, D5100, D3100, D3000, Д3 серија, D700, D2 серија, D300 серија, D200, D90, D80s D70 серија, D60, D50, D40 серија, F6. Nikon COOLPIX : COOLPIX8800, COOLPIX8400, COOLPIX P5000, COOLPIX. P5100,COOLPIX P6000. FUJI : S5 Про. Canon : EOS 5 D, 5 D Mark II, 7 D, 1 D/1 Ds серија, EOS 10 D, 20 D, 30 D, 40 D, 50 D, 60 D, EOS 300 D(Digital Rebel) 350 D(Rebel XT) 400 D(Rebel XTi) , EOS 450 D(Rebel XSi) 500 D(Rebel T1i) 550 D(Rebel T2i), EOS 600 D(Rebel T3i) , EOS 1100 D(Rebel Т3), 1000 D(Rebel XS), на Canon Power Shot G12 G11 G10 G9 Г-7 G6 G5 G3 G2.

Основни карактеристики

TTL:
No
Екранот:
No
Компатибилен Камера Бренд:
NIKON,CANON
Број На Модел На:
100
Бренд Име:
хари добро

Најдобри понуди