• Обновено
Godox Нова Флеш!Godox TT685C 2.4 G E-TTL GN60 Блиц на Камерата+X1C TTL Предизвика Предавателот Приемник

Godox Нова Флеш!Godox TT685C 2.4 G E-TTL GN60 Блиц на Камерата+X1C TTL Предизвика Предавателот Приемник

Buyers rating:
DEN 9741.60

Залиха


Две Пренесување на Стилови за да Нудат Креативни Светлина Ефект
Оптички пренос дури и осветлување и стабилна излезна
2.
X1 C TTL Безжична Флеш Предизвика Нуди Подобро Корисничко Искуство
Со 2.6 s рециклирање време, 230 целосна моќ трепка (користење 2500 М-р Ni-МЗ батерии)
Поддршка TTL / M /S1/ S2 режими, 20-200m auto/manual зумирање.
Godox TT685 C блиц :
Godox X1 C TTL Безжична Активирањето :
Godox првиот TTL безжична флеш предизвика X1 C важи и за Canon EOS серија камери.
Godox TT685 C 2.4 G безжична трансмисија со сите-во-едно функции и на 100 метри подалеку пренос.
Завртете го изберете dial да се избере вредност на прилагодувања.
Голем LCD панелот да нудат удобен операција. 5 групи & 32 канали) за да ги задоволи различните снимање барања.
Целосна TTL Функции
Поддржува ХСС (max. X1 C е компатибилен со пазарот-достапни камери кои го поддржуваат E-TTL II. 1/8000s), FEC, ФЕВРУАРИ, FE заклучување, пред & задна завеса sync, моделирање флеш, контрола со камерата е мени на екранот.
1x Godox TT685 C Блиц
1x X1 C TTL Безжичен Предавател за Canon
1x X1 C TTL Безжичен Ресивер за Canon
. Кој multi-channel предизвикувајќи, стабилна сигнал на пренос, и чувствителни реакција, може да се користи за да се активира камерата shutter, студио флеш и блиц.
Поддршка за E-TTL II autoflash, 1/8000 висока-брзина на синхронизација, флеш компензацијата на експозицијата, флеш изложеност заклучување, моделирање флеш, итн.
Издржи Прегрее и Корисни Функции
GN60 (m ISO 100, @105mm), 22 чекори на излезна моќ (1/1-1/128)
Прибл. На Godox X1 C TTL безжична флеш активирањето е погоден за сите видови на flash на E-TTL II функција.
Користете 4 функцијата копчиња за промена на различни прилагодувања според различни ситуации.
Со безжична групирање систем (max. Тоа вклучува предавателот & приемник, кој може да се користи за да предизвика било кој друг бренд камери трепка дека без изгради-во 2.

Основни карактеристики

Екранот:
Yes
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Godox
Број На Модел На:
TT685CKit
TTL:
Yes
Компатибилен Камера Бренд:
CANON

Најдобри понуди