• Обновено
400W HPS Светилки Противвредност, 16500lm, IP66 Водоотпорен Отворен за Безбедност Светла, Супер-Светли Floodlight тела, Ѕидни Ламби,6000K

400W HPS Светилки Противвредност, 16500lm, IP66 Водоотпорен Отворен за Безбедност Светла, Супер-Светли Floodlight

Buyers rating:
DEN 4320.00

Залиха


Супер Осветленост LED Потоп Светлината е дел од BND Е постојаната потрага за создавање на високо ефикасни и погодни производи за нашите клиенти. Нов занает на LED чипови обезбеди Супер Осветленост, одлична замена за 500 W Халоген Сијалица Противвредност, заштеда на повеќе од 80% на вашата електрична сметка.
Супер Осветленост :
BND floodlight светлината е 110 LM/W, обезбедување на супер осветленост и сенка-слободен осветлување за вас.
Заштеда На Енергија :
Одлична замена за 500 W Халоген Сијалица Противвредност, заштеда на повеќе од 80% на вашата електрична сметка. И тоа е 120°широк зрак агол, обезбедување на вас со широк осветлување опсег.
Отворен и Затворен со Користење на :
IP66 водоотпорен дизајн, идеален за надворешна и внатрешна употреба, осветлување до дом, градина, гаража, тревник, предниот и задниот двор и др.
Нема идеја како да го Инсталирате?
Лесно! Одличен метал заградата на светло тело, ви помага да го инсталирате флексибилно. Изберете агол сакате, потоа да го заостри на шрафовите на двете страни на заградата. Светилка тело може да се прилагоди 150°
Спецификации :
Напон : AC85-265 V
Wattage : 100/150/200 W
Материјал : Алуминиумски + со Нерѓосувачки челик Завртка

Основни карактеристики

Емитуваат Боја:
Предупредуваат Бела, Ладно Бела
Wattage:
100W, 150W, 200W
Тип На Објект:
Поплави Светла
Стил:
Модерна
Бренд Име:
BNDLUX
сертификација:
CE,RoHS
Заштита Ниво:
IP65
Број На Модел На:
BND-FL100
Тело Материјал:
Алуминиум
Извор На Енергија:
AC
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Е Светилки Вклучени:
Yes
Заврши:
Бранеа Од Нерѓосувачки
Напон:
85-265V
Повод:
Плоштад

Најдобри понуди