• Обновено
4CH Канал Безжичниот Далечински Управувач радио реле 12v Switch 315/433mhz Предавателот 4 Приемник 150m Висока Чувствителност SKU: 5102

4CH Канал Безжичниот Далечински Управувач радио реле 12v Switch 315/433mhz Предавателот 4 Приемник 150m Висока

Buyers rating:
-10 % DEN 1117.00
DEN 1241.76

Залиха

Притиснете го копчето за учење копчето за едно време, на индикатор светлото филтерот за да го исклучите. олабави вашиот прст е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ .) Учење и отстранување метод : 1. Answer : ___________________________ Note : Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 Mhz, pls остави порака во рамките на својата цел, ви благодариме!
Пакување листа : 4 x Приемникот 1 x Предавател (за Батеријата не се вклучуваат)
Повратни информации :
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ .) Кодирај : Фиксиран код, лемење 2260 2262 Фреквенција : 315/433 Mhz (Default 315 MHz) Напојување : 1 X 12 V/23 A (НЕ се Вклучуваат) 2.Примачот Канал : 1 CH Напојување (Оперативен Напон) : DC 12 V Реле : 10 A/250 V AC, 10 A/125 V AC, 10 A/30 V DC, 10 A/28 V DC Чувствителност : -105 d Bm Оперативни Температура : -40'C ~ 80'C Големина : 55*24*17mm Излез начин : Бутване, Авто -заклучување е Прилагодлива Контрола на Владата : за да се Префрлате/Авто-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете повторно->Исклучување Притиснете едно копче за едно време работи/НА . Тоа може да научат повеќе од 12 КОМПЈУТЕРИ 2262 или 1527 чип со различни код безжичен далечински контролер. Delete remote control метод : Чувајте притискање на учење копчето за за околу 8 секунди, индикаторот светлина филтерот за да го исклучите, а потоа кодот што научивме досега ќе бидат избришани.
4 CH Канал Безжичниот Далечински Управувач радио реле 12v Switch 315/433mhz Предавателот 4 Приемник 150m Висока Чувствителност SKU : 5102
Опис : Спецификација :
1.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CCC
Бренд Име:
MITI
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Гаранција:
Нови

Најдобри понуди

M18 ултразвучно сензор ,UB500-18GM75-I-V1
  • Обновено
Оценка на клиентот:

M18 ултразвучно сензор ,UB500-18GM75-I-V1

Технички податоциОпшти СпецификацииУреди со покажувач на растојание од 30..500mmПрилагодување на опсегот

DEN 7680.00
М12 ултразвучно сензор ,UB400-12GM-E4-V1
  • Обновено
Оценка на клиентот:

М12 ултразвучно сензор ,UB400-12GM-E4-V1

Технички податоциОпшти СпецификацииУреди со покажувач на растојание од 30..400mmПрилагодување на опсегот

DEN 7680.00
M18 ултразвучно сензор ,UB800-18GM-E5-V1
  • Обновено
Оценка на клиентот:

M18 ултразвучно сензор ,UB800-18GM-E5-V1

Технички податоциОпшти СпецификацииУреди со покажувач на растојание од 50..800mmВредноста опсег од 70..800mmН�

DEN 7680.00