• Обновено
20pcs/многу XL6009 DC-DC Зголеми Модул Моќ Модул Излез Прилагодливи Ултра-LM2577 регулаторот модул

20pcs/многу XL6009 DC-DC Зголеми Модул Моќ Модул Излез Прилагодливи Ултра-LM2577 регулаторот модул

Buyers rating:
DEN 733.92

Залиха

На XL6009 зголеми модул е ниска цена и LM2577 модул е за да се отстранат.8 W Влез излез 12 V 19 V 1.5% Оперативни температура : -40 ℃ ~ +85 ℃ Целокупната димензии : 43mm * 21mm * 14mm (L * W * H)
N + внесување позитивни ВО - текст негативни! НАДВОР + Излез Позитивен ИЗЛЕЗ - Излез Негативен Тест споредба примерок референца : Текст 3 V Излез 12 V 0.6 W Текст 7. ● Широк влезниот напон 3 V ~ 32 V, работен напон спектар е 5 ~ 32 V; ● Широк излезниот напон 5 V ~ 35 V; ● Вграден во 4А-висока ефикасност MOSFET прекинувач, ефикасноста до 94; (LM2577 тековни е само 3А) ● префрлување фреквенција 400 KHz, можете да користите мал капацитет на филтерот capacitor дека може да се постигне ефект на помали бран, помала големина. Модулот се користи втората генерација на високо-вклучувања технологија XL6009 E1 како core чип.) Конверзија ефикасност : Префрлање на фреквенција : 400 KHz Излез бран : 50m V (на повисок напон, поголем струја, поголем бран) Оптоварување регулатива : ± 0.
20pcs/многу XL6009 DC-DC Зголеми Модул Моќ Модул Излез Прилагодливи Ултра-LM2577 регулаторот модул
На DSN6009 е 4А-switch моменталниот поттик, ПОТТИК модул.4 V Излез 12 V 1. (LM2577 фреквенција само 50 KHz) Забелешка : Овој дел buck анти-насока на стрелките на часовникот, анти-насока на стрелките на часовникот притисок Технички Параметри : Модул Својства : Не-изолирани зголеми (ПОТТИК) Rectifier режим : не-синхрони rectifier Текст опсег : 3 V ~ 32 V Излез опсег : 5 V ~ 35 V Текст на струјата : 4А - (максимум), без оптоварување 18m A (5 V текст, 8 V излез, без оптоварување помалку од 18m A. На повисок напон, поголема не-оптоварување тековната.5% Напонот пропис го оценувате : ± 0.8 W Текст 5 V излез 12 V 0.5 А 18 W Влез излез 12 V 15 V 2 A 30 W Влез излез 12 V 16 V 2 A 32 W Влез излез 12 V 18 V 1.5 W Влез Излез 12 V 24 V 1 24 W Вин * Iin * Ефикасност = Vout * Iout Vin : Влезен напон Iin : Текст тековната Vout : Излезниот напон Iout : Излезна струја
.

Основни карактеристики

Број На Модел На:
XL6009
Модул природата:
Не-изолирани зголеми (ЗГОЛЕМИ)
Rectifier режим:
Не-синхрони исправање
Внесете опсег:
ВО + внесување позитивни, - текст негативни
Излез:
3V~32V
Излез опсег:
5V~35V
конверзија ефикасност:
Помалку од 94% (толку е поголема притисок разлика, намалување на effi
Влезен Напон:
12-32V
Префрлување Фреквенција:
400KHz
Излез бран:
50mV (на повисок напон, поголем струја, поголем р
Текст тековната:
4А - (максимум), без оптоварување 18mA (5V текст, 8V излез, не-оптоварување помалку од 18 милиони

Најдобри понуди