• Обновено
RJ11/RJ12 6P6C Интерфејс Модул со Едноставни DIN Rail Монтажа на нозе,Вертикална Џек

RJ11/RJ12 6P6C Интерфејс Модул со Едноставни DIN Rail Монтажа на нозе,Вертикална Џек

Buyers rating:
DEN 479.52

Залиха


RJ11/RJ12 6 P6 C Џек Интерфејс Модул со Едноставни DIN Rail Монтажа на нозе .
Вертикална 6 P6 C џек.
Теренот 5mm/0.197" завртка терминал блок.
Лемење врска дупки 11 по линија, поддржува прилог на 0.1" pin заглавија.
Едноставна DIN Адаптери (Нозе) : за ширина 35 / 32 / 15mm DIN шини.
FR-4 стаклени влакна PCB, dual бакар слоеви.
Надворешни димензии : 72.5 x 47.35 x 34mm (W x L x H).
PCB димензии : 72.5 x 47.35 mm(W x L)
100% нови, никогаш не се користи.
Номинална напон : 100 V.
Номинална струја : 1А / по pin.
Температурата на работа : -20ºC да 50ºC
Терминал блок спецификации :
W огромен гнев опсег : 24 ~ 12 AWG.
Лента должина : 7mm.
Завртки - М2.5, челик, Cr3+ Zn позлатен.
Pin насловот и Кафез - Месинг
Забелешка : ставките вклучени DIN железнички планината нозе, но не ги вклучуваат метални железница.
***********************************************************
Превозот :
1. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
2. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Политика На Враќање :
Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 30 дена, може да избор пари назад или предмет на размена.
Контакт со нас на :
За било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. поради временската зона разлики, ние не може веднаш да ти одговорам, но ние и ветуваме да ти одговорам во рок од 24 часа.

Основни карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
MD-D1040S-1

Најдобри понуди