• Обновено
NMRV040 Црв Опрема Редуктор 63B14 Сооднос 10 15 20 25 30 40 50 60 80 100:1 11mm

NMRV040 Црв Опрема Редуктор 63B14 Сооднос 10 15 20 25 30 40 50 60 80 100:1 11mm

Buyers rating:
-5 % DEN 1870.00
DEN 1968.00

Залиха

37 KW Асинхрони Мотор
NMRV040-50-63 B14
50 : 1
63 B14
18mm
за 3 Фаза 380v или Единствен/2 Фаза 220v 4 Пол 2400r/мин 0.55 kw Асинхрони Мотор
NMRV063-100-90 B14
100 : 1
90 B14
25mm
за 3 Фаза 380v или Единствен/2 Фаза 220v 4 Пол 2400r/мин 1.75 KW Асинхрони Мотор
NMRV063-15-90 B14
15 : 1
90 B14
25mm
за 3 Фаза 380v или Единствен/2 Фаза 220v 4 Пол 2400r/мин 0.75 kw Асинхрони Мотор
NMRV063-40-90 B14
40 : 1
90 B14
25mm
за 3 Фаза 380v или Единствен/2 Фаза 220v 4 Пол 2400r/мин 1.
Ве молиме оставете ни ја вашата e-mail во порака кога ќе го поставите цел,
ние ќе испрати овој прирачник , параметри.37 kw Асинхрони Мотор
NMRV063-60-90 B14
60 : 1
90 B14
25mm
за 3 Фаза 380v или Единствен/2 Фаза 220v 4 Пол 2400r/мин 0.5 kw Асинхрони Мотор
Почитувани costomers :
Ви благодариме за избере нашата продавница.75 KW Асинхрони Мотор
NMRV050-100-80 B14
100 : 1
80 B14
25mm
за 3 Фаза 380v или Единствен/2 Фаза 220v 4 Пол 2400r/мин 0.55 kw Асинхрони Мотор
NMRV063-30-90 B14
30 : 1
90 B14
25mm
за 3 Фаза 380v или Единствен/2 Фаза 220v 4 Пол 2400r/мин 0.
NMRV040 Црв Опрема Редуктор 63 B14 Сооднос 10 15 20 25 30 40 50 60 80 100 : 1 11mm
Ве молиме љубезно ве молиме имајте предвид односот ви е потребна кога местото ред, благодарам. Карактеристика на црв редуктор менувачот : 1) Висок квалитет на алуминиум легура умре фрлија менувачот 2) Висока точност црв опрема и црв вратило 3) Помалку бучава и пониска температура се зголеми 4) Лесно монтирање и конекција, висока ефикасност
3.55 KW Асинхрони Мотор
NMRV050-30-80 B14
30 : 1
80 B14
25mm
за 3 Фаза 380v или Единствен/2 Фаза 220v 4 Пол 2400r/мин 0. Повеќе избор :
Постојат различни опции за NMRV040 серија редуктор според цртежи. Турбо-Црв редуктор тип избор :
Модел : NMRV040-100-63 B14
Вид : Еден Чекор Редуктор (Прирабница текст)
Брзина Сооднос : 100 : 1
Текст Дупка Големина : 11mm
Текст Страната Модел : 63 B14
Излез Дупка Големина : 18mm
Текст брзина : 1400r/min (Заменети со 4 пола мотор)
боја : сребрена
Материјал за црв редуктор : Алуминиум легура
Земја на Потекло : Кина(Една година гаранција) 2.

Основни карактеристики

Излезна Брзина:
Други
Номинална моќност:
Други
Бренд Име:
ToAuto
Излезен Вртежен Момент:
Други
Број На Модел На:
NMRV040-100-63B14
Текст Брзина:
Други
Gearing Аранжман:
Црв
Брзина на односот на:
100
Текст Дупка Големина:
11mm
Излез Дупка Големина:
18mm
Текст Брзина:
1400r/min (Заменети со 4 пола мотор)

Најдобри понуди