• Обновено
60KTYZ 28W 60RPM ,Постојан магнет синхрони мотор ,менувач AC моторни редуктор

60KTYZ 28W 60RPM ,Постојан магнет синхрони мотор ,менувач AC моторни редуктор

Buyers rating:
DEN 767.52

Залиха


Инструкции
1.Брзина не е прилагодлив.
2.Поддршка за долго време континуирано работење.
3.Тоа е нормално за моторот да биде топол во работата,за мотор ќе произведуваат топлина за време на работата,тоа може да биде високо како 60~70 C ,тоа може да биде повисоко во лето.
Димензии
Топло Прашува :
1. Нашите произведува се на вистински снимање, производите се со висок квалитет, ве молиме да бидат сигурни за купување на нашите производи.
2.Ако превозот одложувања, ве молиме контактирајте со нас пред автоматско плаќање време ,и ние ќе се прошири на времето ,ве молиме да се задржи во допир.
3. По добивањето на вашиот производи, ако сте задоволни со производот и услугата, исто така, ве молиме да ни даде на високи пофалби, пофалби на твое е моќта на shopkeeper е континуирани напори, ви благодариме!

Основни карактеристики

Излезна Моќност:
28w
Фаза:
Еднофазен
Тип:
Синхрони Мотор
Бренд Име:
LYX
Ефикасност:
ОДНОСНО 2
Фреквенција:
50/60Hz
AC Напон:
208-230 / 240 V
сертификација:
CCC,CE
Број На Модел На:
60KTYZ
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
Брзина:
60rpm/мин
Вртежен момент:
4.5 кг.cm
Ротација ветер:
Г.С./CCW
димензија:
60*60*68MM
опрема материјал:
Метал
серпентина материјал:
Cu
Бучава:
Местото на Оригиналот:
Nanjing ,Кина
Нето тежина:
За 0,6 kg
usages:
Електрични завеса, Мали јадење-маса,Електричен екран...

Најдобри понуди