• Обновено
Quadcopter diy комплет WMC контрола на летање AVR328P+MPU6050

Quadcopter diy комплет WMC контрола на летање AVR328P+MPU6050

Buyers rating:
DEN 3744.00

Залиха

Quadcopter diy комплет
Кои се веќе даунлоадирани програма Обезбеди WMC спецификација и грешки софтвер WMC контрола на летање AVR328 P+MPU6050 Сите делови вклучувајќи го и контрола на летање авионот 1, батеријата 1 (150m A), *4 (614 шупливи купот на моторни пропелер) 45mm *4 2.4 G приемник далечински управувач Сите полетување тежина од околу 16 грама

Основни карактеристики

Тип:
Авион
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Воздушна Фотографија:
No
Состојба на Собранието:
Unassembled Комплет
Акција Време:
1
Предупредување:
1
Далечинска Контрола:
Yes
Контролор На Владата:
MODE1
Димензии:
10
Гаранција:
1
Контролор На Батеријата:
1
Време На Полнење:
30
Далечински Растојание:
1
Материјал:
Смола
Извор На Енергија:
Електричен
Полнење Напон:
3.7
Приклучоци Тип:
1
Контрола На Канали:
3.5 Канали
Пакетот Вклучува:
Батерии,Оперативни Инструкции,Далечински Контролер

Најдобри понуди