• Обновено
Трговија на големо Антички арт деко светлина тела Виножито Боја на Лустерот

Трговија на големо Антички арт деко светлина тела Виножито Боја на Лустерот

Buyers rating:
DEN 42720.00

Залиха


Longree Занаети почеток, со намера да се обезбеди квалитетот и разновидноста осветлување на своите клиенти во пристапна цена. Најчесто поставувани ПРАШАЊА
П1 : Дали овие парчиња достапни во различни бои и големини? Yes (да).
Во additon, да бидам искрен, стакло е преполна отстрани и ќе има одредена разлика зависи од различни луѓе инсталација за да се направи тоа уметникот изглед и боја може да биде малку различен, бидејќи тоа целосно рака разнесени, тие mihgt изгледа 90% исто како слика. Murano стакло лустери, Таванот светла, Ѕидни светилки, Подни светилки. Инсталацијата е многу слична со ставање на тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност се забавуваат!
Q3 : Се овие стаклени елементи скршен лесно за време на испорака?
Ние пак ги со 1pc/5-слој извоз картон, светилка рамка К/D пакување со густа пена во внатрешноста, стаклена се спакувани одделно со поли торба и пена, секој пакети се нудат со англиски инсталација настава и слика. Имаме широка палета парична казна украсни производи во нашиот изложбен салон и различни избори на врвен квалитет и uniqur осветлување производи. Тоа е нормално да имаат неколку парчиња скршено но не грижете се, бидејќи ние снабдување со овие резервни делови за замена, покрај имаме многу добра и професионален пакет со инсталација настава и слики. Сите наши вработени имаат практично искуство виси овие лустери и се фантастичен ресурси за сугестии и предлози. Може да се прилагоди на големината и бојата на кожата. Повеќето од нашите светлина фитинзи може да се направи во различни големини и во согласност со барањата на клиентот.
За Лустерот :
Секој chandeler доаѓа стандард со четири или повеќе 120v-220v светилки, а бранеа nikel таванот планината и кабел-заклучување на монтирање на хардвер.
Како овие се кревка стакло, но во случај на скршено, ние исто така нудиме 5 to10% резервни делови. Пакување & Испорака
Shpping :
Превозот е секогаш 100% се БЕСПЛАТНО од целиот свет од страна на ЕМС. Приоритет/Изразат испорака достапни на посебно барање.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Лустери
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Сенка Ветер:
Надолу
Карактеристики:
Прекрасен
Тело Материјал:
Стакло
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
7 дена
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
сертификација:
CE,УЛ
Заврши:
Железо
Стил:
Современа
База Тип:
E14
Е dimmable:
No
Напон:
110V
Извор На Енергија:
AC
Е Светилки Вклучени:
Yes
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Број На Модел На:
LR1077
боја:
multicolor
Напон:
110V, 120V, 220V, 240V
is_customized:
Yes
Број на Светла:
3
Wattage:
3w/LED

Најдобри понуди

Модерната Кристал Лустерот Осветлување Тела Кристал На Светлина Сјај Спирала Кристал Светилка Лустери Виси Светлина
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Модерната Кристал Лустерот Осветлување Тела Кристал На Светлина Сјај Спирала Кристал Светилка Лустери Виси Светлина

Pls проверете кај вашиот сопствен канцеларија за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе би

DEN 24635.00 32845.92