• Обновено
10pcs /Стоматолошка Лабораторија, СИЛИКОНСКА Гума Полирање Дијамант Полирање Burs /2.35 mm месо тело

10pcs /Стоматолошка Лабораторија, СИЛИКОНСКА Гума Полирање Дијамант Полирање Burs /2.35 mm месо тело

Buyers rating:
-7 % DEN 428.00
DEN 460.32

Залиха


100% Сосема Нов и Висок Квалитет на идеална 10pcsсет на дијамант burs за стоматолошки апликации Одлична за благороден метал, керамика, смола и така натаму. Спроведување на мазна прецизни висок квалитет на обработка. Долг живот - трајност е зголемен за над 10 пати подолго од високо-брзински челик сечење алатки и над 200 пати повеќе од тркалата. Безбеден, сигурен и лесен за употреба. Вкупно за обработка на трошоци може да се спуштаат за неколку пати. Дијаметар 2.35 mm Работата : Препорачана брзина : 15000-20000, според различни делови, можете да изберете Сива полирачите за груба полирање.
пакување листа : 10 Pcs Голема Сива Гума полирање

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Белење На Заби
Бренд Име:
ZUCZUG
Состојка:
Силикони
Број На Модел На:
Силиконски Полирање Burs
Големина:
Large
НЕТО-WT.:
50g

Најдобри понуди