• Обновено
1x8 1 до 8 Начин Пристаништа РКА на Аудио Видео AV Splitter Switch Switcher TV DVD Следење

1x8 1 до 8 Начин Пристаништа РКА на Аудио Видео AV Splitter Switch Switcher TV DVD Следење

Buyers rating:
-5 % DEN 1048.00
DEN 1103.52

Залиха

Опис 1 AV влез, 8 AV Излез Истовремено Излез видео/аудио до 8 ТВ Екранот Simultanelously Со Премиум Компонента и Напредни Коло Дизајн Секој Излез Засили Самостојно, Висок Изолација, Силна Анти-Мешање До 1024x768 @85 Hz Овозможи 8 РКА излез (HDTV, Екраните, Проектори) споделување на 1 РКА на текст (DVD, Set-top Box) Лесна конекција, поврзете 8 аудио и видео уреди (HDTV, Екраните, Проектори на "НАДВОР 1, 2, 3, 4,5,6,7,8") и вашиот РКА на текст (DVD, Сет-топ бокс на "ВО") Видео : Текст на ниво на Отпор : VS 0.8-1.0 VPp-p/75ohm Излез ниво на Отпор : VS 0.8-1.0 Vp-p/75ohm пропусниот Опсег : 50 Hz-5.5 MHz Input Конектор : 1 Излезен Приклучок : 8 Аудио : Текст на ниво на Отпор : 2 V(RMS)/47 Kohm Излез ниво на Отпор : 2 V(RMS)/1 Kohm Фреквенција : 10 Hz-20 KHz¡A0db Input Конектор : 1(R+L) Излезниот Приклучок : 8(R+L) Напојување : DC 9 V 50/60 Hz 5 W ( вклучени ) Куќиште Димензија : (8.75 x 3.25 x 1.5")
Пакет вклучувајќи 1x 1 во 8 од Audio Video Splitter 1x Напојување DC9 V Адаптер

Основни карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
drakat
Резолуција:
1280 x 1024
Компјутерски Конекции:
8 Порти
Број На Модел На:
060
Следи Врски:
1 Порти
Интерфејс Тип:
AV
Пол:
Женски-Женски

Најдобри понуди