• Обновено
Микробранова Радар Сензор 4-8M LED Светилка Smart Switch Стабилна Home/Контрола

Микробранова Радар Сензор 4-8M LED Светилка Smart Switch Стабилна Home/Контрола

Buyers rating:
-7 % DEN 74.00
DEN 79.68

Залиха

Безбедност
2. напојување напонот : 3. Авто-уреди со покажувач на електрична опрема
6. микробранова сензори користење planar антена и примање на ехо. Испрати сигнал до MCU и извршувањето на настава. излезниот сигнал : TTL (3 V/5 V), repeat (повтори предизвикувајќи
6. Сензорите откривање на промени во рамките на ехо. Инсталација : домување поддршка на инсталација/T8 сплит, интегрирана инсталација
Примена :
1. Батеријата-погон автоматско управување
Пакет:
1 X Радар Сензор
. Тоа ќе добиете најдобри сонда резултат доколку лицето или објектот кога се движат кон сензорот. Индустриска автоматизација и контрола
5. Сензорите откријат мал движење во откривање спектар. откривање агол : 180 степени;
8. Сигналите се очекува да бидат откриени преку врата, стакло и тенки ѕидови. Широко се користи во осветлување ситуации,анти-кражба аларм ситуации.
start Isv Module Wrap12140
end Isv Module Wrap12140
Опис :
Таа користи Doppler радарска технологија, со авто-уреди со покажувач на способности за да контролирате друг производ,Висока чувствителност, сензор за дистанца, сигурност, широк агол сензор,Широк напон спектар и други карактеристики. модул големина : 23*33 MM
4.
Карактеристики :
1. Прекинувачот е активен сензори. Овој производ е силен анти-притискање на способност, речиси без ветер, топлина и други фактори на животната средина странски мешање
Параметарот :
1. пренос на моќ :
5. Сензорите емитираат високо-фреквенциски електромагнетни бранови и го добива своето ехо. Интелигентни Осветлување
3. Телото сензори играчки
4. на quiescent струја : 4 MA;
3. сетилните растојание : 4-8 метри;
7. на време на одложување : default прилагодувањето на 20-годишна возраст/30 ГОДИНИ (прилагодливи).

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
diymore
Број На Модел На:
011281
Тип На Прекинувач:
сензор префрлате
Гаранција:
ве молиме проверете настава
сертификација:
CCC
ОЕМ:
diymore

Најдобри понуди

M18 ултразвучно сензор ,UB800-18GM-E5-V1
  • Обновено
Оценка на клиентот:

M18 ултразвучно сензор ,UB800-18GM-E5-V1

Технички податоциОпшти СпецификацииУреди со покажувач на растојание од 50..800mmВредноста опсег од 70..800mmН�

DEN 7680.00
M18 ултразвучно сензор ,UB500-18GM75-I-V1
  • Обновено
Оценка на клиентот:

M18 ултразвучно сензор ,UB500-18GM75-I-V1

Технички податоциОпшти СпецификацииУреди со покажувач на растојание од 30..500mmПрилагодување на опсегот

DEN 7680.00
М12 ултразвучно сензор ,UB400-12GM-E4-V1
  • Обновено
Оценка на клиентот:

М12 ултразвучно сензор ,UB400-12GM-E4-V1

Технички податоциОпшти СпецификацииУреди со покажувач на растојание од 30..400mmПрилагодување на опсегот

DEN 7680.00