• Обновено
Сребрени влакна анти-зрачење antistatic ткаенини породилно платно

Сребрени влакна анти-зрачење antistatic ткаенини породилно платно

Buyers rating:
-5 % DEN 1504.00
DEN 1583.52

Залиха

: 11#
Состав : 46% полиестер+54% сребро. Мобилен телефон себе ќе биде "хибернација", контрола, кога на мобилен телефон не е предмет на било далечинскиот управувач.
5, бремени жени, болести на срцето со пејсмејкери од електромагнетна радијација закана луѓе.
4, стручни или технички тајна контакт и да ги задржи луѓето, како што се : компанија лидери, инженери, државни службеници, обработка на информации personneletc.999999%;
Откривање метод : следните заеднички корисникот откривање метод :
А, мери со multimeter : спроводливост откривање има добра спроводливост,нема обични ткаенина;
Б, завиткани приемниот апарат, мобилен телефон сигнал исчезна, не игра во hotlines.
3, анти електромагнетно зрачење :
На мобилен телефон во сигурноста торба, поставени кога отворот може да спречи theelectromagnetic зрачење од мобилниот телефон, да се заштити здравјето на здравствена заштита функција.;
Применливи места на сите видови на мемориската картичка и складирање класа електронски производи
1, канцеларија или лабораториски, автомобилот;
2, може да произведе електростатско поле;
3, може да произведе силни електромагнетни област;
4, електронско војување;
Упатство за употреба :
Вие сте во секоја прилика, само треба да се стави на мобилен телефон или othercommunication производи во сигурноста торба, се држи добро печат, по десет секунди, ќе бидат целосно заштитени 100 KHz ~ 18 GHz фреквенција rangeelectronic сигнали, мобилниот телефон нема да биде поврзан

Тестот !
.;
4, приватниот одмор, слободно и не сакам да телефон нарушен места, како aslibraries, болници, високо-одделение ресторани, кина, летувалишта, атракции, ноќни клубови, барови и сл.

Основни карактеристики

боја:
Пинк
Стил:
Обична
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Плетени Тип:
Искриват
Функција:
Зрачење-Отпорен На
Техника:
Плетени
Ширина:
150cm
Шема:
Предиво Обоена
Материјал:
сребрени влакна
Тип:
сребрени влакна
Nonwoven Техника:
Ткаени
Функција:
Antistatic, анти-зрачење, анти-бактериски, проводници, анти-мувла, мравка
Состав:
46% полиестер+54% сребро.
Тежина:
82g/метри
оклопна:
околу 30DB
Име:
Сребрени влакна анти-зрачење antistatic ткаенини породилно платно

Најдобри понуди