• Обновено
Југоисточна Азија Тропска шума Зелена Банана Лист 3D Фото Позадина Ѕид Покривање на Дневна Соба и Спалната соба Ѕид Крпа Позадина

Југоисточна Азија Тропска шума Зелена Банана Лист 3D Фото Позадина Ѕид Покривање на Дневна Соба и Спалната соба

Buyers rating:
DEN 853.92

Залиха


Чекор 2 : Изберете правото количина во редот. Ви благодариме !
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Производот Се Покаже
2 Материјал достапни
1. ( Слика 1 )
2. Тоа ќе биде лесна.
Чекор 3 : Означите материјалот и детали ѕид ширина и висина под цел. Се надеваме на вашето разбирање ! 3.
Ако ви требаат 8 квадратни метри, ве молиме изберете "1 метар квадратен" и "Квантитетот 8" тука. (Слика 2 )
3.9 метар квадратен, ве Молиме место со цел на 8 квадратни метри. Водоотпорен Платно
Крои Метод :
1. Водоотпорен Свила Платно
2. Користете нож за да се намали од средината на преклопување на делови. ( Слика 3 )
Инсталација чекори
.8 метри ; Height = 2 метри.
Ако ние не доби материјал и детали ѕид големина во рок од 24 часа, ние ќе произведуваме стандардните материјал "3 D Водоотпорен Платно" и следниве стандардната големина.
Пример : јас треба големина Width = 3.
Ако ви треба 7.6 Квадратни метри. Ние треба да се намали на ѕид платно во неколку парчиња, за да одговараат за превозот. Потоа излупете го. Но која било големина ќе биде целата шема. Бразилецот пријател, ве молиме кажете ни ја вашата CPF број ; руски пријател, ве молиме кажете ни го вашето целосно име и презиме. Ние не сме одговорни за било обичај должност.
Обичај Ѕид Платно
Точка Бр : WC211 Големина : Прилагодено големина (Кажете ни Ширина & Висина) Цена : $ / метар Квадратен Материјал достапни : Водоотпорен свила крпа / Водоотпорен платно Употреба : дневната Соба / Спалната соба / Студија Соба / Kids' Соба / Свадба Куќа / Старешини' Соба
Како да поставите цел
Чекор 1 : Мерка вашиот ѕид димензии : Висина * Width = метар Квадратен
Пример : Сте ѕид големина : Width = 3.
Стандардната големина :
Количина 1 : 1 квадратен метар = 140cm(W) x 70cm(H) (4'7" x 2'4") ft Количество 2 : 2 квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft Количество 3 : 3 квадратен метар = 220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft Количина 4 : 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft Количество 5 : 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft Количество 6 : 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft Количество 7 : 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft Количество 8 : 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft Количество 9 : 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft Количество 10 : 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft Количество 11 : 11 квадратен метар = 420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft Количество 12 : 12 квадратен метар = 440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft Количество 13 : 13 квадратен метар = 460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft Количество 14 : 14 квадратен метар = 480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft Количество 15 : 15 квадратен метар = 500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft Количество 16 : 16 квадратен метар = 500cm(W) x 320cm(H) (16'5" x 10'6") ft
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Молиме Забележете : 1.

Основни карактеристики

Димензии:
1 квадратен метар
Бренд Име:
jiadou
Функција:
Отпорен на вода,Екстра Дебели,животна Средина Пријателски,Mildew Отпорни,Формалдехид-бесплатно,3D
Употреба:
дневна соба
Стил:
Модерна
is_customized:
Yes
Материјал:
Свила
Шема:
лист

Најдобри понуди

UDN2916EBT
  • Обновено
Оценка на клиентот:

UDN2916EBT

Купувачи информации : 1 Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас...

DEN 113.00 122.40
72060W200FPV
  • Обновено
Оценка на клиентот:

72060W200FPV

Купувачи информации : 1 Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас...

DEN 819.00 890.40
TW8807
  • Обновено
Оценка на клиентот:

TW8807

Купувачи информации : 1 Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас...

DEN 84.00 91.20