• Обновено
Zhiyun Z1 Мазна II 2 Мулти-функција за 3-Axis Рачни Стабилна Gimbal Поддржува Телефон Камера Безжичен Контролер за iPhone 7 плус

Zhiyun Z1 Мазна II 2 Мулти-функција за 3-Axis Рачни Стабилна Gimbal Поддржува Телефон Камера Безжичен Контролер

Buyers rating:
DEN 13392.00

Залиха

Zhiyun Z1 Мазна II Мулти-функција за 3-Axis Џојстик Рачни Стабилна Gimbal Изгради-Во Батерија Полнач за Телефон Поддржува Камера Безжичен Контролер за Паметни Телефони во рок од 6.5 инчи Екран за i Phone 7 7plus за Samsung за Huawei видиме
Zhiyun Непречено В II
Функции :
1. Саќе 4.0, Побрза реакција, помазна и со помалку потрошувачка на енергија. Лесно е да се пука стабилна видеа.
2. Четвртата генерација мотор, Моќен processers, силна brushless мотор и врвот на линијата сензори се само на солидна основа.
3. Џојстик, На gimbal контрола сега на корисниците 5-начин џојстик. Тоа е многу полесно да се прилагоди агол прецизно и да се префрлате режими повеќе погодно.
4. 1/4 инчи завртка нишка, На gimbal има многу заеднички 1/4 инчи tripod планината на tottom. Тоа обезбедува флексибилни монтажа опции со сите постоечки инчен 1/4 монтажа на системи.
5. Застрелан додека се полни, Микро USB порта поддржува полнење на gimbal со partable ource, со повеќе tuntime.
6. Безжичен далечински управувач, Поврзете се на телефон и Мазна II via Bluetooth, ја отворите камерата СТАН и можете да го притиснете копчето ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ за да изберете преземање на фотографии или видео записи.
Пакетот вклучува : 1 x gimbal
Препорачуваме Производи Топла Производи Често Се Купи Заедно Можеби Сакате Како Нив ?

Основни карактеристики

Тип:
Еден Handgrip
Пакет:
Yes
Тежина (g):
400g
Големина:
104*101*280mm(W*D*H)
комуникација:
Жичен
Бренд Име:
zhi јун
Број На Модел На:
Zhiyun Непречено В II
Водоотпорен:
No
Тип:
3-Axis Рачни Стабилна Gimbal
Оперативен Напон:
3.6 V ~4.3 V
Работат на струјата:
максимална 6000mA
Напојување излезна струја:
800MA
Напојување излезниот напон:
5V
Механичка акција опсег:
320 270 360 Степени неограничен број на ротација
работни часови:
5h~7h
Време На Полнење:
4h
Применливи Опсегот:
6.0 инчи под паметен Телефон

Најдобри понуди