• Обновено
1 инчи (25мм) трговија на големо сребрен сјај Грозје grosgrain лента

1 инчи (25мм) трговија на големо сребрен сјај Грозје grosgrain лента

Buyers rating:
DEN 787.20

Залиха


Производот Се Покаже :
Бои :
Боја Картички :
Под сонцето :
Во сенка :
Детали :
Нашите s ilver металик/сјај grosgrain лента s 100% полиестер платно и одлична за употреба на пакувањето, embellishments, цветни аранжмани, булчински букети cheerleading лента, занает проекти, домашни миленичиња додатоци, коса додатоци, булчински букети, scrapbooking, millinery, бебе се носат и за голем број на други користи. Тоа е colorfast, машина перат на топло, собори или капе сува, сува cleanable и има помалку од 2% намалување. Таа доаѓа во 100 двор се тркалаат.
Ние се фокусираме на прво ниво на квалитет на пазарот. Секоја година, ние не и минатото OEKO TEX сертификација. Ние се потврди сите материјалот што се користи е квалификуван за извоз во Европа и САД пазар, постојаност на боја е до 4 ниво.
Нашата цена е многу поволни и евтини со таков добар квалитет. Ако нарачате повеќе, ние ќе ви даде најдобра цена. Pls контактирајте со нас.
Достапни Големина На :
1",1 Инч,25мм,2.5 cm
Достапни бои :
35 Available Бои Во Акции.
Напомена : Доколку сакате да нарачате други бои,pls забелешка боја бројот што ви треба. Ние ќе испрати она што ви треба .На пример , 012 Сребро . Ви благодарам многу.
За сертификација на :
Oeko-Tex Стандард 100
MOQ :
100yards
Пакување :
100yards/многу
ОЕМ :
YES
Цена :
Се преговара
Услови на Плаќање :
Т/T, L/C, Alipay и така натаму
Место на Потекло :
Шангај, Кина
Испорака Олово Време :
2-3 дена
Клиентот дизајн е прифатливо.Цената е според ширината и материјали. Повеќе информации ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт. Примена :

Основни карактеристики

боја:
463 Грозје
Бренд Име:
AMORYHEART
Техника:
Печатени
Материјал:
100% Полиестер
Ткаенина Тип:
Grosgrain
Ширина:
1
Стил:
Единствен Лик
Број На Модел На:
463 Грозје
Шема:
Полна Боја
Тип На Производ:
Панделки
Големина:
1,1 Inch,25mm,2.5cm
Име 1:
сребрен сјај grosgrain лента
Име 2:
сребрен сјај печатени grosgrain панделки
Име 3:
сребрен сјај grosgrain панделки
Име 4:
промет на големо со сребрен сјај grosgrain лента
Името 5:
сребрена металик grosgrain лента
Името 6:
сребрена металик grosgrain панделки
Името 7:
Сребро Purl Grosgrain Лента
Името 8:
Сребро Purl Grosgrain Панделки
Име 9:
Сребро Искра Grosgrain Панделки

Најдобри понуди

Дејвид додатоци музика белешки срцето цвет шупливи Чипка втиснување лента лента DIY Шиење Свадба Декорација Додатоци,5Yc3386
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Дејвид додатоци музика белешки срцето цвет шупливи Чипка втиснување лента лента DIY Шиење Свадба Декорација Додатоци,5Yc3386

Се препорачува : ЗА СОПСТВЕНИ ДИЗАЈНИ : ние може да направи сопствени цел за панделка,смола,ткаенина,кап�

DEN 63.00 63.36