• Обновено
Labelife 10 Парчиња TZe-B21 Флуоресцентни Портокал 9mm TZe Стандард Лепило Етикетирање Ленти (Ламинирано) за Брат P-Допир Labelers

Labelife 10 Парчиња TZe-B21 Флуоресцентни Портокал 9mm TZe Стандард Лепило Етикетирање Ленти (Ламинирано) за

Buyers rating:
-7 % DEN 1830.00
DEN 1968.00

Залиха


Модел : AZe-B21 ( компатибилен со Брат TZe-B21 , TZ-B21)
Боја : Црно на Флуоресцентни Портокал
Големина : 9mm Х 5m по лента ( Пакување од 10 )
КАНЦЕЛАРИСКИ АПЛИКАЦИИ СКЛАД АПЛИКАЦИЈАТА ДОМАШНА И ИНДУСТРИСКА ПРИМЕНА
1. Етикета на вашите датотеки,пенкала,книга, 1. Ефикасна организација е клучна за 1. Одлично за етикетата вашите лични
документи итн се лесен за управување со магацин. Етикета предмети,тогаш ќе се најде
најдете и orgainazation. складирање багажник,сите суровини, нив лесно и не е лесно да се изгуби.
категорија на производот,нека ви
2. Треба да се користат некои канцеларијата за подобрување на работа ефикасност. 2. Етикета исклучителна кутија , цевка
производот,но не знам машина за безбедност , прекинувачи
кој знае што,користење на нашите p - 2. Одлично да етикета на cabel, ви помогне да бидете отворени точно
допрете ознаки за лесно componet,електронски дел, прекинувачи брзо.
се разликуваат . switch, предупредува изјава ,
средства тагирање , итн. 3. Замена TZ лента, исто така, погодна
3. Добар за употреба етикета фиксни за електронски и telecommuni-
средства, вклучувајќи компјутери, 3. Со цел да се избегнат непотребни апликации за ратификација , хотел
тастатури,столици,маси и губење на напојување во апликациите , можете да етикетата
воздух-услови . во иднина, користете p-допир етикети да ги секаде каде што сакате.
дистрибуција кутија.


Основни карактеристики

Тип:
печатач лента
Компатибилен Бренд:
Брат
Бренд Име:
Labelife
Применливи Опрема:
етикета печатач
Број На Модел На:
AZe-B21
Функција:
Компатибилен
боја:
Црно на Портокал
Големина:
9mm*5m
Лента:
FluorescentTapes
W:
1 година

Најдобри понуди