• Обновено
XQF 10PCS Црна мека VHF 136-174mHz рачни радио антена погоден за kenwood SMA-F 3107/2207/2207G двонасочна радио

XQF 10PCS Црна мека VHF 136-174mHz рачни радио антена погоден за kenwood SMA-F 3107/2207/2207G двонасочна радио

Buyers rating:
DEN 2400.00

Залиха

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на слика
Црна мека VHF 136-174m Hz рачни радио антена погоден за kenwood SMA-F 3107/2207/2207 G двонасочна радио
Фреквенција : 136-174m Hz
* Отпорност : 50 Ohm
* Престанок : SMA-F
* Стекнат : 2.15 d Bi
* Должина на : 175mm
Компатибилен Радио Модели :
за Kenwood
TK-360, TK-370, TK-370 G, TK-372, TK-372 G, TK-3100, TK-3140, TK-3160, TK-3170, TK-3180, TK-3200, - АПАРАТ TK-3202, TK3207
за LINTON
LT-3288, LT-6288, LT-3188, LT-2188, LT-3260, LT-3268, LT6188, LT3288
за PUXING
PX-777, PX-777 ПЛУС, PX-666, PX-888,PX-888 K
за WEIERWEI
VEV-3288 S, VEV-6288, VEV-3288
за QUANSHENG
TG-K4 AT, TG-2 AT, TG-45 AT, TG-42 AT, TG-22 AT, TG-25 AT, TG-UV2
за WOUXUN
KG-689, КГ-689 ПЛУС, КГ-669, КГ-669 ПЛУС, КГ-659, КГ-699 E, КГ-UVD1 P
за HYT
ТЦ-268, ТЦ-268 S, ТЦ-368, ТЦ-368 S, ТЦ-370 S, ТЦ-500, ТЦ-500 S
за Retevis
Retevis H777, Retevis R888 S Плус, RT-5 R
за TYT
TH-UVF1 T2 T3 F6 300 500 600 800 900 9900
за BAOFENG
BF-666 S, BF-777 S, BF-888 S, BF-320, BF-480, BF-490, BF-V6, BF-V8, BF-388 A, BF-UV5 R, BF-UV5 RA, BF-UV5 RB, BF-UV5 RC, BF-UV5 RD, BF-UV5 RE, BF-UV5 RE Плус, BF-UV82, BF-UVB5 B6 , GT-3 , УВ-6 R, BF-F8+
Други радија погоден за овој конектор за антена
Пакетот Вклучува :
10 X црното SMA-F Антена

Основни карактеристики

Разговор Опсег:
База на Радио
Тип:
Додатоци
Бренд Име:
XQF
Максимален Домет:
1.5 км-3km
Складирање Канал:
База на Радио
Број На Модел На:
SMA-F 3107
Воки Токи Тип:
Преносни
Димензии:
База на Радио
Фреквентен Опсег:
База на Радио
Is_Display:
No
Материјал:
добро

Најдобри понуди